Yönetim Kurulu

BAŞKAN

ALİ KORKMAZ

1971 yılında İzmit’te doğdu. Konya Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından özel ve devlet kurumlarında öğretmenlik yaptı.

2003 yılında, halen 6 ayrı şubeden oluşan Özel Bilgi Köprüsü Kurumları’nı kurdu. Eğitime önem veren Korkmaz, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında ilimizin ilk Özel Fen Lisesi olan BİLNET Okulları Kocaeli Kampüsü’nü açtı. AK Parti İzmit ilçe Başkanlığı’nı yapan Korkmaz, il yönetim kurulu üyeliği görevinde de bulundu. Korkmaz, evli ve 2 çocuk babasıdır.

DAHA FAZLAGenel Sekreter

SEDAT KÖSE

1978 yılında İzmit ‘ de doğdu. Eğitimi’ni Gölcük’te tamamladı. Sivil toplum kuruluşlarında aktif rol alan Sedat Köse, Birçok dernekte başkanlık ve yönetim kurulu üyeliği yaptı. Kentimizin önemli ve aktif sivil toplum kuruluşlarından biri olan Genç Kocaeliler Derneği’nde 2. Dönem Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Köse, aynı derneğin 22. Dönem Başkanlık görevini yürüttü. Ak Parti Kocaeli İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Sedat Köse, aynı zamanda Kocaeli Rizeliler Derneği Başkan Vekili olarak da çalışmalarını sürdürdü. Kocaeli Ticaret Odası Komite Başkanlığı yapan Köse halen meclis üyeliği yapmakta olup, 2002 yılından bu yana Kocaeli Güven Seyehat Tic. Ltd. Şti Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir. Evli ve üç çocuk babası olan Sedat Köse, 2 Nisan 2021 tarihinde gerçekleşen Kocaeli Kent Konseyi 10. Dönem Yürütme Kurulu Toplantısında alınan kararla Genel Sekreterlik görevine başlamıştır.

DAHA FAZLA


Kocaeli Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü

ENVER DÜZ

1962 yılında Mardin'de doğdu. İngiliz Dili Eğitimi ve Ana Bilim Dalı mezunu  olan Enver DÜZ, 1997 yılında yedek subay olarak askerlik görevini tamamladı. Bir yıl süreyle Almanya’da Turizm sektöründe çalıştı. İçişleri Bakanlığı Kocaeli Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü, İl Göç idaresi kurucu müdürlüğünü de bir yıldan beri yürütmektir.

DAHA FAZLAKocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı

SADIK UYSAL

1976 yılı Amasya doğumlu olan Sadık Uysal, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı eğitimini tamamladıktan sonra, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde;

1999-2008 yıllarında Kocaeli’nde farklı okullarda Öğretmen, 2009-2010 yıllarında Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesinde Müdür Yardımcısı, 2010 yılında Suluova Belediyesinde Başkan Yardımcısı, 2010-2013 yıllarında Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü,2013-2014 Kocaeli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı, 2014-2015 yıllarında Eğitim Uzmanı,2015-2019 yıllarında Kocaeli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

 

DAHA FAZLA


Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı

PROF. DR. ERCÜMENT ÇİFTÇİ

DAHA FAZLAGebze Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi

PROF. DR. Numan Akdoğan

1979 yılında Kocaeli’nin Dilovası ilçesine bağlı Çerkeşli Köyü’nde doğdu.

Çerkeşli Köyü İlkokulu’ndan 1990 yılında, Hereke Lisesi Ortaokulu’ndan 1994 yılında ve İzmit Gazi Lisesi’nden 1997 yılında mezun oldu. Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü lisans ve yüksek lisans programlarından sırasıyla 2001 ve 2004 yıllarında mezun oldu. 2004 yılında Max-Planck Enstitüsü’nün bursuyla Almanya’ya Doktora eğitimine gitti. 2008 yılında Ruhr Üniversitesi (Bochum, Almanya) Deneysel Katıhal Fiziği Enstitüsü Doktora programından mezun oldu.

DAHA FAZLA


Kocaeli Ticaret Odası Başkanı

NECMİ BULUT

DAHA FAZLADoğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri

Mustafa Çöpoğlu

1969 yılında Sakarya’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ordu Ünye’de tamamladı. 1992 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 1993 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda İş Müfettişi olarak çalışma hayatına başladı. Halen Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyet gösteren Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri olarak çalışmaktadır. Daha önce bulunduğu ve halen yürüttüğü görevler aşağıdadır. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve İki çocuk babasıdır.

 

 • 1993- 2000 İş Müfettişi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığı

 • 2000- 2001 Danışman Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM)

 • 2001- 2005 İş Müfettişi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığı

 • 2005- 2007 Teftiş Kurulu Başkanı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Teftiş Kurulu Başkanlığı

 • 2005- Devam ediyor Yönetim Kurulu Bşk. V. Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri

Sendikası(YERELSEN)

 • 2007- 2013 Genel Sekreter Yrd. Kocaeli Büyüksehir Belediye Baskanlığı,

 • 2007- 2014 Yönetim Kurulu Başkanı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İştiraki

ALTINNAL A.S.

 • 2007- 2013 Yönetim Kurulu Üyesi Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi Vakfı,

 • 2013- 2014 Müsteşar Yardımcısı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

 • 2014- 2017 Genel Sekreter Ordu Büyüksehir Belediye Baskanlığı

 • 2014- 2017 Yönetim Kurulu Bşk. V. Ordu Büyüksehir Belediyesi İştiraki

ORBEL A.S.

 • 2014- Devam ediyor Yönetim Kurulu Üyesi Türkiye İşveren Sendikaları

Konfederasyonu (TİSK)

 • 2014- 2017 Yönetim Kurulu Üyesi Ordu Fatsa OSB (Organize Sanayi Bölgesi)

 • 2015- 2017 Yönetim Kurulu Üyesi Ordu Büyüksehir Belediyesi Istiraki

FINDIKGAZ A.S.

 • 2016- 2017 Yönetim Kurulu Başkanı Ordu Ünye OSB (Organize Sanayi Bölgesi)

 • 2017- Devam ediyor Genel Sekreter Doğu Marmara Kalkınma Ajansı(MARKA)

 • 2021- Devam ediyor Yönetim Kurulu Üyesi Doğu Marmara Kalkınma Ajansı(MARKA)

DAHA FAZLA


Kocaeli Barosu Yönetim Kurulu Üyesi

Av. Selman Yaray

1985 yılında Batman'da doğdu. İlk ve orta öğrenimi Batman'da tamamladı. Liseyi Batman Anadolu Lisesinde okuyan Yaray Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2010 yılında mezun oldu. 2011 yılından beri Kocaeli'nde serbest avukatlık yapmaktadır. 2013 yılında Uzlaştırmacı Avukat oldu. 1 Şubat 2015 - 11 Şubat 2017 tarihleri arasında Kocaeli Barosu Genç Avukatlar Meclisi Başkanlığı görevini yürüttü. 

Arabuluk Daire Başkanığı siciline kayıtlı olup, resmi olarak İş Hukuku,  Ticaret Hukuku ve Tüketici Hukuku Uyuşmazlıklarında Arabulucuk yapmaktadır. Ocak 2018 tarihi itibariyle de İş Hukuku Uyuşmazlıklarında Uzman Arabulucu olmuştur. 21 Ekim 2018 tarihinde Kocaeli Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği'ne seçilmiştir. 

Halen Kocaeli Barosu'na bağlı; Çalışma Hukuku Komisyonu, Ticaret Hukuku Komisyonu,  Avrupa Birliği ve Uluslararası Hukuk Komisyonu,  Mülteci Hukuku Komisyonu, Sağlık Hukuku Komisyonu ve Tüketici Hukuku Komisyonu'nda Koordinatörlük yapmaktadır 

Kocaeli Ticaret İl Müdürlüğü Hal Hakem Heyeti,  Organ ve Doku Nakli Etik Komisyonu, İzmit Mesleki Teknik Okulları Yönetim Kurulu'nda Kocaeli Barosu'nu temsil etmektedir. 

Kocaeli Kent Konseyi 9. Dönem Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. 2021 yılında gerçekleşen Kocaeli Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu'nda 10.dönem Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmiştir. Yabancı dil olarak İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

DAHA FAZLAİnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Eski Başkanı

Kahraman Bulut

1981 yılında Sivas`ta doğdu. 2002 yılında Erciyes Üniversitesi`nden mezun oldu. Meslek hayatına kendine ait Plus Yapı A.Ş`de taahhüt işleri yaparak devam etmektedir. Evli ve bir çocuk babası olan Kahraman Bulut yklaşık 1 yıldır İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanlığını yürütmektedir. 

DAHA FAZLA


Türk Kızılayı Gebze Şube Başkanı

Oya Tuncel

1949 yılında Gebze’de doğdu. İlk ve Ortaokul eğitimini Gebze’de tamamladı. İstanbul Çamlıca Kız Lisesi’nde mezun oldu. Gebze’nin ilk dershanesi Otan dershanesinin kurucusu olan Tuncel, dershaneciliğin yanı sıra kırtasiye ve otomotiv bayiliği gibi alanlarda işletmecilik yaptı.Gebze ve Çolakoğlu Liseleri Okul Aile Birliği Başkanlığı, Ahmet Şimşek Fen Lisesi Koruma Derneği başkanlığı görevlerinde bulunan Tuncel, uzun yıllar Türk Kızılay’ı Gebze Şubesi Yönetim Kurulunda kadın kollarında çalıştı. Gebzeliler ve Balkan Türkleri Derneklerinde üyelikleri bulunan Oya Tuncel, 2006 yılında kurulan Kocaeli Kent Konseyi’nde 2 yıl Kadın Meclisi başkanlığı yaptı. Gebze ana kademe teşkilat başkanlığı il yönetim kuruluyla devam etti. 1992 yılında Doğru Yol Partisi Kadın Kollarına girmesiyle siyasi hayatı başlayan Oya Tuncel, 1995 yılında Milletvekili Adayı oldu. 2003 yılında siyasi hayatına Adalet ve Kalkınma Partisi’nde devam eden Tuncel, 3 Dönem Gebze Belediye Meclis Üyeliği, 2 Dönem Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği, 8 yıl Adalet ve Kalkınma Partisi Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanlığı ve 2 yıl MKYK üyeliği yaptı. Evli, 1 çocuk annesi olan Tuncel, halen aile şirketleri olan Otan Yapı İnşaat Şirketini işletmekte ve Türk Kızılayı Gebze Şube Başkanlığı görevini yürütmektedir.

DAHA FAZLA