Yönetim Kurulu

BAŞKAN

ALİ KORKMAZ

1971 yılında İzmit’te doğdu. Konya Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından özel ve devlet kurumlarında öğretmenlik yaptı.

2003 yılında, halen 6 ayrı şubeden oluşan Özel Bilgi Köprüsü Kurumları’nı kurdu. Eğitime önem veren Korkmaz, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında ilimizin ilk Özel Fen Lisesi olan BİLNET Okulları Kocaeli Kampüsü’nü açtı. AK Parti İzmit ilçe Başkanlığı’nı yapan Korkmaz, il yönetim kurulu üyeliği görevinde de bulundu. Korkmaz, evli ve 2 çocuk babasıdır.

DAHA FAZLAGenel Sekreter

SEDAT KÖSE

1978 yılında İzmit ‘ de doğdu. Eğitimi’ni Gölcük’te tamamladı. Sivil toplum kuruluşlarında aktif rol alan Sedat Köse, Birçok dernekte başkanlık ve yönetim kurulu üyeliği yaptı. Kentimizin önemli ve aktif sivil toplum kuruluşlarından biri olan Genç Kocaeliler Derneği’nde 2. Dönem Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Köse, aynı derneğin 22. Dönem Başkanlık görevini yürüttü. Ak Parti Kocaeli İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Sedat Köse, aynı zamanda Kocaeli Rizeliler Derneği Başkan Vekili olarak da çalışmalarını sürdürdü. Kocaeli Ticaret Odası Komite Başkanlığı yapan Köse halen meclis üyeliği yapmakta olup, 2002 yılından bu yana Kocaeli Güven Seyehat Tic. Ltd. Şti Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir. Evli ve üç çocuk babası olan Sedat Köse, 2 Nisan 2021 tarihinde gerçekleşen Kocaeli Kent Konseyi 10. Dönem Yürütme Kurulu Toplantısında alınan kararla Genel Sekreterlik görevine başlamıştır.

DAHA FAZLA


Kocaeli Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü

ENVER DÜZ

1962 yılında Mardin'de doğdu. İngiliz Dili Eğitimi ve Ana Bilim Dalı mezunu  olan Enver DÜZ, 1997 yılında yedek subay olarak askerlik görevini tamamladı. Bir yıl süreyle Almanya’da Turizm sektöründe çalıştı. İçişleri Bakanlığı Kocaeli Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü, İl Göç idaresi kurucu müdürlüğünü de bir yıldan beri yürütmektir.

DAHA FAZLAKocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı

SADIK UYSAL

1976 yılı Amasya doğumlu olan Sadık Uysal, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı eğitimini tamamladıktan sonra, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde;

1999-2008 yıllarında Kocaeli’nde farklı okullarda Öğretmen, 2009-2010 yıllarında Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesinde Müdür Yardımcısı, 2010 yılında Suluova Belediyesinde Başkan Yardımcısı, 2010-2013 yıllarında Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü,2013-2014 Kocaeli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı, 2014-2015 yıllarında Eğitim Uzmanı,2015-2019 yıllarında Kocaeli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

 

DAHA FAZLA


Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı

PROF. DR. ERCÜMENT ÇİFTÇİ

DAHA FAZLAGebze Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi

PROF. DR. Numan Akdoğan

1979 yılında Kocaeli’nin Dilovası ilçesine bağlı Çerkeşli Köyü’nde doğdu.

Çerkeşli Köyü İlkokulu’ndan 1990 yılında, Hereke Lisesi Ortaokulu’ndan 1994 yılında ve İzmit Gazi Lisesi’nden 1997 yılında mezun oldu. Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü lisans ve yüksek lisans programlarından sırasıyla 2001 ve 2004 yıllarında mezun oldu. 2004 yılında Max-Planck Enstitüsü’nün bursuyla Almanya’ya Doktora eğitimine gitti. 2008 yılında Ruhr Üniversitesi (Bochum, Almanya) Deneysel Katıhal Fiziği Enstitüsü Doktora programından mezun oldu.

DAHA FAZLA


Kocaeli Ticaret Odası Başkanı

NECMİ BULUT

DAHA FAZLADoğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri

Mustafa Çöpoğlu

1969 yılında Sakarya’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ordu Ünye’de tamamladı. 1992 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 1993 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda İş Müfettişi olarak çalışma hayatına başladı. Halen Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyet gösteren Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri olarak çalışmaktadır. Daha önce bulunduğu ve halen yürüttüğü görevler aşağıdadır. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve İki çocuk babasıdır.

 

 • 1993- 2000 İş Müfettişi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığı

 • 2000- 2001 Danışman Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM)

 • 2001- 2005 İş Müfettişi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığı

 • 2005- 2007 Teftiş Kurulu Başkanı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Teftiş Kurulu Başkanlığı

 • 2005- Devam ediyor Yönetim Kurulu Bşk. V. Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri

Sendikası(YERELSEN)

 • 2007- 2013 Genel Sekreter Yrd. Kocaeli Büyüksehir Belediye Baskanlığı,

 • 2007- 2014 Yönetim Kurulu Başkanı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İştiraki

ALTINNAL A.S.

 • 2007- 2013 Yönetim Kurulu Üyesi Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi Vakfı,

 • 2013- 2014 Müsteşar Yardımcısı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

 • 2014- 2017 Genel Sekreter Ordu Büyüksehir Belediye Baskanlığı

 • 2014- 2017 Yönetim Kurulu Bşk. V. Ordu Büyüksehir Belediyesi İştiraki

ORBEL A.S.

 • 2014- Devam ediyor Yönetim Kurulu Üyesi Türkiye İşveren Sendikaları

Konfederasyonu (TİSK)

 • 2014- 2017 Yönetim Kurulu Üyesi Ordu Fatsa OSB (Organize Sanayi Bölgesi)

 • 2015- 2017 Yönetim Kurulu Üyesi Ordu Büyüksehir Belediyesi Istiraki

FINDIKGAZ A.S.

 • 2016- 2017 Yönetim Kurulu Başkanı Ordu Ünye OSB (Organize Sanayi Bölgesi)

 • 2017- Devam ediyor Genel Sekreter Doğu Marmara Kalkınma Ajansı(MARKA)

 • 2021- Devam ediyor Yönetim Kurulu Üyesi Doğu Marmara Kalkınma Ajansı(MARKA)

DAHA FAZLA


Kocaeli Barosu Yönetim Kurulu Üyesi

Av. Selman Yaray

1985 yılında Batman'da doğdu. İlk ve orta öğrenimi Batman'da tamamladı. Liseyi Batman Anadolu Lisesinde okuyan Yaray Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2010 yılında mezun oldu. 2011 yılından beri Kocaeli'nde serbest avukatlık yapmaktadır. 2013 yılında Uzlaştırmacı Avukat oldu. 1 Şubat 2015 - 11 Şubat 2017 tarihleri arasında Kocaeli Barosu Genç Avukatlar Meclisi Başkanlığı görevini yürüttü. 

Arabuluk Daire Başkanığı siciline kayıtlı olup, resmi olarak İş Hukuku,  Ticaret Hukuku ve Tüketici Hukuku Uyuşmazlıklarında Arabulucuk yapmaktadır. Ocak 2018 tarihi itibariyle de İş Hukuku Uyuşmazlıklarında Uzman Arabulucu olmuştur. 21 Ekim 2018 tarihinde Kocaeli Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği'ne seçilmiştir. 

Halen Kocaeli Barosu'na bağlı; Çalışma Hukuku Komisyonu, Ticaret Hukuku Komisyonu,  Avrupa Birliği ve Uluslararası Hukuk Komisyonu,  Mülteci Hukuku Komisyonu, Sağlık Hukuku Komisyonu ve Tüketici Hukuku Komisyonu'nda Koordinatörlük yapmaktadır 

Kocaeli Ticaret İl Müdürlüğü Hal Hakem Heyeti,  Organ ve Doku Nakli Etik Komisyonu, İzmit Mesleki Teknik Okulları Yönetim Kurulu'nda Kocaeli Barosu'nu temsil etmektedir. 

Kocaeli Kent Konseyi 9. Dönem Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. 2021 yılında gerçekleşen Kocaeli Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu'nda 10.dönem Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmiştir. Yabancı dil olarak İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

DAHA FAZLAİNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI KOCAELİ ŞUBE BAŞKANI

Ali AKGÜN

1983 yılında Sivas’ın Divriği ilçesinde doğdu. İlk orta ve Yüksek öğreninini Kocaelide tamamladı 2007 yılında Kocaeli Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezunu 2011 yılı Bahçeşehir Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde yüksek lisans yaptı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde Fen işleri  Yapı kontrol dairelerinde İnşaat Mühendisi şef olarak görev yaptı. Muhtarlık İşleri Dairesi  A Takımı kurucu Şefliğini yapmıştır. Muhtarlık işlerinde proje şefi olarak görev yapmaktadır.  Evli ve 2 çocuk babasıdır. 13. Dönem İnşaat mühendisleri odası Başkanı olarak 2022 Eylül ayından beri görev yapmaktadır.

DAHA FAZLA


Türk Kızılayı Gebze Şube Başkanı

Oya Tuncel

1949 yılında Gebze’de doğdu. İlk ve Ortaokul eğitimini Gebze’de tamamladı. İstanbul Çamlıca Kız Lisesi’nde mezun oldu. Gebze’nin ilk dershanesi Otan dershanesinin kurucusu olan Tuncel, dershaneciliğin yanı sıra kırtasiye ve otomotiv bayiliği gibi alanlarda işletmecilik yaptı.Gebze ve Çolakoğlu Liseleri Okul Aile Birliği Başkanlığı, Ahmet Şimşek Fen Lisesi Koruma Derneği başkanlığı görevlerinde bulunan Tuncel, uzun yıllar Türk Kızılay’ı Gebze Şubesi Yönetim Kurulunda kadın kollarında çalıştı. Gebzeliler ve Balkan Türkleri Derneklerinde üyelikleri bulunan Oya Tuncel, 2006 yılında kurulan Kocaeli Kent Konseyi’nde 2 yıl Kadın Meclisi başkanlığı yaptı. Gebze ana kademe teşkilat başkanlığı il yönetim kuruluyla devam etti. 1992 yılında Doğru Yol Partisi Kadın Kollarına girmesiyle siyasi hayatı başlayan Oya Tuncel, 1995 yılında Milletvekili Adayı oldu. 2003 yılında siyasi hayatına Adalet ve Kalkınma Partisi’nde devam eden Tuncel, 3 Dönem Gebze Belediye Meclis Üyeliği, 2 Dönem Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği, 8 yıl Adalet ve Kalkınma Partisi Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanlığı ve 2 yıl MKYK üyeliği yaptı. Evli, 1 çocuk annesi olan Tuncel, halen aile şirketleri olan Otan Yapı İnşaat Şirketini işletmekte ve Türk Kızılayı Gebze Şube Başkanlığı görevini yürütmektedir.

DAHA FAZLATek Gıda İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı

ALİ BOSTAN

 

 

1971 yılında Kartepe İlçesine bağlı Suadiye Mahallesinde doğdu. İlk ve Ortaokulu Suadiye’de okudu. 1985 yılında genç yaşta çalışma hayatına başlayan Bostan değişik şirketlerde makina montaj ve bakım işlerinde çalışmaya devam etti. 1990-1991 yılları arasında askerliğini yapan Bostan tekrardan çalışma hayatına başladı.

 

1994 yılında Pepsico Fritolay Suadiye fabrikasında sürekli olarak çalışmaya başladı. 

2006 -2008 yılları arasında siyasi parti belde başkanlığı görevini yüreten Bostan aynı dönem

Suadiye Belediyesi Meclis üyeliği görevi, ayrıca Suadiye Spor Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır. 2011 - 2012 yılları arasında sendikal örgütlenmeye başlayarak örgütlenme sürecini tamamlamıştır. 2013 yılında Tekgıda-İş Sendikası tarafından Kocaeli Şube Başkanlığına getirilmiştir. 2014 yılında şube başkanlığına seçilerek görevine halen devam etmektedir. Bostan evli ve üç çocuk babasıdır.

DAHA FAZLA


Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı

ALPAY HACIOĞLU

1976 yılında İzmit’te doğdu. 18 yıldır Emlak Danışmanlığı alanında faaliyet gösteren Alpay Hacıoğlu, 2009 yılından bu yana Kocaeli emlakçılar Derneği Başkanlığı görevini yapmaktadır. 2018 yılından bu yana Kocaeli Emlakçılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı görevini yürüten Hacıoğlu ayrıca, Kocaeli Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği’nde Disiplin Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Hacıoğlu evli ve 1 çocuk babasıdır. 2021 yılında gerçekleşen Kocaeli Kent Konseyi 10. Olağan Genel Kurulu’nda Kocaeli Emlakçılar Odası’nı temsilen Yürütme Kurulu Üyesi olarak seçilmiştir.

DAHA FAZLAKocaeli Müteahhitler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi

ULAŞ ERENKAYA

1981 tarihinde İzmit’te doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Özel Seymen Lisesi’nde tamamladı. 2003 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi’nden mezun oldu. Kurucuları arasında olduğu ATİK (Atılımcı İş İnsanları Derneği) Derneği’nde 2013-2015 döneminde başkanlık görevinde bulundu.

2005 yılından bu yana Erenkaya İnşaat Taah. ve Petrol Ürün. San. Tic. Ltd. Şti’ nde çalışmaktadır. 2016 yılından bu yana Kocaeli Müteahhitleri Birliği yönetim kurulu üyesi olan Erenkaya ayrıca, Kocaeli Eğitim Vakfı mütevelli heyeti üyesidir.

Evli ve 2 çocuk babası olan Erenkaya, 2021 yılında gerçekleşen Kocaeli Kent Konseyi 10. Olağan Genel Kurulunda Kocaeli Müteahhitler Birliği’ni temsilen 10. Dönem Yürütme Kurulu Üyesi olarak seçilmiştir.

DAHA FAZLA


İzmit Ziraat Odası Başkanı

YUSUF KARASLAN

1969 Yılında Kozluca Köyünde doğdu. İlkokul eğitimine Akmeşe Bölge Yatılı Okulunda başlayan Karaaslan, lise eğitimine İmam Hatip Lisesinde devam etti. 1994 Yılında Kozluca Köyünde Muhtar seçildi. 2010-2012 Yılları arasında 120 Nolu Taşıyıcılar Kooperatif Başkanlığı yaptı. 1999 Yılında İzmit Ziraat Odası Meclis Kurulu Üyeliği, Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Karaaslan, 2012 Yılından bu yana İzmit Ziraat Odası Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Aynı zamanda Kocaeli Ziraat Odaları Merkez Oda Başkanı olarak görev yapan Karaaslan, 2019 yılından bu yana Kocaeli Beyaz Et Üreticiler Birliği 2. Başkanlığını yapmaktadır.  Aynı zamanda Kocaeli Adliyesi Denetimli Serbestlik Kurulu, Kocaeli Valiliği Mera ve Çevre Komisyonu, Kocaeli İl Hıfzıssıhha Kurulu üyelikleri bulunan Karaaslan halen mahalle muhtarlığı görevinde bulunmaktadır. Karaaslan tüm bunların yanında, kendisine ait olan Karaaslan Broiler Etlik Tavuk Çiftliğini işletmektedir. 2021 yılında gerçekleşen Kocaeli Kent Konseyi 10. Olağan Genel Kurul Seçimlerinde, İzmit Ziraat Odasını temsilen, 10. Dönem Yürütme Kurulu Üyeliği görevine başladı.

DAHA FAZLAErgaz Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı

Dr.ÖMER YAĞIZ

Ömer Yağız 1960 yılında Hınıs/ Erzurum'da doğdu. 1967-1972 yıllarında ilk Okulu ve 1973-1976 yıllarında  Erzurum Atatürk Lisesi Orta kısmını bitirdikten sonra  Almanya'ya gitti.1979- 1989 yıllarında Lisesi ve Makine Yüksek  Mühendisliğini  Tezli olarak Almanya'da okudu. Aynı  Universite de Ruhr-Univerdität Bochum iki yıl yardımcı asistanlik yaptı.

 

Almanyadaki özel sektör iş hayatını sırası ile Tyssen Grup ve Mercedes AG şirketlerinde sürdürdü ve sonlandırarak Türkiye'de döndü. Türkiye'de Sarkuysan Holding de üç yıl çalıştıktan sonra 1994 yılından beri ERGAZ Şirketler Grubunda Yatırım ve Projelerden sorumlu Genel Müdür Teknik Yardımcısı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

 

Fazilet Partisi Kocaeli İl Başkan Yardımcılığı görevinde bir dönem surdurdu.

26.dönem Milletvekilliği seçimlerinde Ak Parti den Kocaeli MV aday adayı oldu.TOBB da sırası ile sektör Meclisi Başkan Yardımcılığı ve daha sonra Meclis Başkanlığını görevini  bir dönem yürüttü.TOBB daki Meclis üyeliği ve Teknik Komite Başkanlığı görevi halen devam etmektedir. Ak Parti Körfez ilçe yönetim kurulu üyesi ve aynı zamanda Körfez ilçesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı olan Öğretmen eşi Nigar Yağız ile 1994 yılında evlendi.

İşletme ve İktisat tahsilini ABD Losengels kentinde Priston  Üniversitesinde Tezli Yüksek Lisanslı bitirdi. Yönetim ve Organizasyon dalinda ki  Tezli Doktorasnı yine ABD deki  York Üniversitesinde tamamladı.

 

DAHA FAZLA


Kocael Sanayi Odası Meclis Üyesi

FİLİZ AKKAŞ

Mapsis Metal Kurucusu

 

Girişimci kadın Filiz Akkaş, 1975 yılında Sivas'ta doğdu.

Henüz 2 yaşındayken ailesiyle birlikte İstanbul'a taşındı.

Annesi ve babası okur yazardı.  Özgür ve asi ruhlu olarak yetişti. Ailesinde kadın olarak iş hayatına atılan ilk kişi O oldu.

İlk, orta ve lise eğitimini tamamladıktan sonra, AÖF İşletme bölümüne kayıt olup, hem okuyup hem çalışmak isteye Filiz Akkaş, kendisini geliştirmek adına bir yandan da bilgisayarlı muhasebe kurslarına devam etti.

Okurken bir inşaat firmasının satış ofisinde işe başlayan Filiz Akkaş, yaklaşık 1,5 yıl sonra şirketin merkez ofisinde çalışma hayatıma devam etti. Yaklaşık 16 yıl bu şirketin çeşitli bölümlerinde çalışarak kariyer hayatıma devam eden Filiz Akkaş, daha sonra uluslararası bir sivil toplum kuruluşunda yine 5 yıl kadar idari ve mali yöneticilik yapmıştır.

Kuruluşunda işletme sermayesiz kurulan şirket KOSGEB’in destek ve hibesi ile başlarken alüminyum üreticilerinin de aradığı nitelikli bir yer olmak için her geçen gün işinde tecrübe edecek alüminyumun kullanıldığı her sektörde (inşaat, endüstriyel üretim, enerji, otomotiv gibi) üretimler yapmaya başladı. Mapsis 2011 yılında 3 çalışan ve 350 m2 alanda başlangıçta 1 işleme makinası ve konusunda deneyimli olmayan personel ile metal işleme sektörüne giriş yaptı.

Mapsis 2014 yılı itibarı ile doğrudan Lüksemburg, Belçika, Almanya ve Fransa’ya müşteri taleplerine uygun üretimleri ile ihracata başladı.

2014 yılında eş zamanlı olarak havacılık ve savunma sanayi sektörüne de üretim sağladı.

AS9100 ve ISO9001 sertifikalarına hak kazanarak THY kuruluşu olan Turkish Cabin Interior firmasının da resmi tedarikçisi oldu.

2015 yılında Fransa Zodiac Aeorspace ve Amerika BE Aerospace, Turkish Seats, Kale Havacılık, Makine kimya Kurumu ve Roketsan ile havacılık ve savunma sanayinin önderlerinden firmaları ile gizlilik anlaşmaları imzalayarak tedarikçi oldu.Filiz Akkaş, KOSGEB Kobi ve Girişimcilik Ödülleri 2013 yarışmasında Kocaeli’de en iyi kadın girişimci ödülünü aldı. Türkiye’de Yılın Başarılı Kadın Girişimcisi olarak finale kaldı. 2015 yılında Lüksemburg’da düzenlenen bir törende tüm Benelüx devletlerinin ekonomi bakanları tarafından takdir edilerek yılın ihracatçısı ödülünü aldı. Mapsis Türkiye’de CERN’den ihale kazanan ilk beş firmadan biri.

 

DAHA FAZLAKocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı

FARUK DEMİR

20.05.1960 yılında Bursa İli Mustafa Kemal Paşa İlçesi Çırpan Mh. de Doğdu. Eğitim ve Öğrenimini maddi imkansızlıklardan dolayı ortaokul mezunu olup, evil ve 4 çocuk babasıdır. S.S. Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi (27 yıl) görevli olarak çalışmıştır.

DAHA FAZLA


Kocaeli Çölyak ve Pku Yaşam Derneği Başkanı

NESRİN ATAR

1961 yılında İzmir’de doğdu. İlkokulu İzmir’de, Ortaokul ve Ticaret Lisesini İzmit’te tamamladı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu.                El sanatlarına olan özel ilgisi dolayısı ile Kumaş Boyama, Cam Boyama, Vitray, Rölyef, Temel Giyim, Ahşap Boyama, Seramik Boyama, Mefruşat, El Nakısı kursallarının eğitimini aldı. Kültür Bakanlığının açtığı Sabancı Kültür Merkezinde Seramik Boyama Öğretmenliği, Özel olarak ta Ahşap Boyama Öğretmenliği yaptı.

2007 yılında Köseköy Gençlik Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ( KEREM) derneğine üye olarak aktif gönüllü olarak destek verdi. Marka ve KOSGEB’in düzenlediği  Girişimcilik Eğitimi, Beden Dili Etkili İletişim Semineri, Rana Kaplan Koçluk Eğitimlerinden ‘’Yöneticilik-Liderlik,’’ “Takım Çalışması ve Empati” konulu seminerlere katılan Atar, semineri, ayrıca İzmit Belediyesi tarafından düzenlenen “Sosyal İnovasyon ve Girişimcilik” konferansına aktılım sağlamıştır.

Evli ve iki çocuk annesi olan Nesrin Atar, 2011 yılında kurduğu MET-DER ‘in 2. Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığını ve Kocaeli Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanlığını 

 

DAHA FAZLAHacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı İzmit Şube Başkanı

ALİ EKBER İNCESU

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı İzmit Şubesi Tavşantepe Cemevinde 1994 yılından bu yana başkanlık, Kocaeli Cemevleri Platformu kurucusu ve üyesi, Okuma sanatı üyesidir

DAHA FAZLA


Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik ve Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi

Doç.Dr. ALPER GÜLTEKİN

1978 Erzincan doğumlu olan Alper Gültekin, öğrenim hayatına 50. Yıl Cumhuriyet İlkokulu'nda başladı. Ardından lise öğrenimine Kocaeli Anadolu Lisesi'nde devam etti. Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde üniversite eğitimine başlayan ve mezun olan Gültekin'in uzmanlık eğitimi ise Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji.

Eğitim hayatının sona ermesinin ardından 2007 yılında mecburi hizmet için Sivas Devlet Hastanesi'nde görev yaptı. 2010 yılında ise başasistanlık sınavı ile Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne göreve başladı ve 10 yıldır aynı hastanede görev yapıyor.

ynı zamanda Klinik Araştırmalar Etik Kurulu başkanı olan Alper Gültekin, birçok komisyonda görevli. Kök hücre üzerine ulusal ve uluslararası destekli birden çok proje yürüttü. Yurtiçi ve yurdışı dergilerde yayınlanmış çok sayıda bilimsel yayını bulunan Gültekin, iyi derece İngilizce ve orta derece Almanca biliyor.

Alper Gültekin, evli ve iki çocuk babasıdır

DAHA FAZLAKocaeli Gebzeliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi

MEHMET BAŞARAN

1964 yılı Gebze’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Gebze’de tamamladı. 1986 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Daha sonra aile şirketlerinde idareci ve yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı.

 

1987 yılından bu yana çeşitli dönemlerde siyasi parti ilçe yönetim kurulu üyeliği, ilçe başkan yardımcılığı, il yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2014 ve 2019 yılları arasında Adalet ve Kalkınma Partisi Gebze Belediye Meclis üyeliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeliği görevlerini üstlendi.Geçmiş yıllarda Türk Japon Dostluk Derneği, Sanayi Odası Meslek Komitesi Başkan Yardımcılığı, Kızılay Yönetim Kurulu üyeliği ve Gebze Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeliği gibi görevlerde bulundu. Evli ve iki çocuk babası olan az derecede İngilizce bilmektedir.

DAHA FAZLA


ENGELLİ MECLİSİ BAŞKANI

UFUK KOÇAK

 • Merhaba Ben Ufuk KOÇAK
 • 1976 Yılında Kars ta doğmuşum, İlköğretimimi Karsta, Orta ve Lise Öğrenimimi Kocaeli ilinin Gölcük ilçesinde tamamladım. Hiçbir insanın özgeçmişinde olmasını istemediğim 17.08.1999 Gölcük depreminde 3 gün göçük altında kalarak iki bacağımı kaybettim. Her şeye rağmen hayat devam ediyorsa hala yaşayacaksın dedim. Tedavi sürecim tamamlandıktan sonra iğne oyalar gibi hayatımı yeniden işleyeme başladım.
 • Engelli olmak…
 • Doğanın (depremin, selin, yangının), toplumun (kavganın, silahın, nefretin, acımasızlığın, bunalımın), insanlığın (iç savaş, bölgesel savaş, küresel savaş) etkileriyle başta insan olmak üzere, çok sayıda canlının olağan organlarıyla yaşama şansından yoksun yaşamak zorunda kalmasıdır, engelli olmak.
 • Engelli yaşamanın hangi yaşta başlayacağını bilmek, saptamak neredeyse olanaksızdır, çünkü insanı engelli yapan nedenlerin kontrolü, insanda değildir.
 • Ancak, insan, gizil gücü nedeniyle, engel tanımayan, engele takılmayan, engeli kabullenmeyen, engeli aşan, engeli yenen bir varlıktır…  Önce yeniden yürümeyi öğrendim, sonra yüzme, tırmanış, yelken, rüzgâr sörfü, su kayağı, basketbol, tenis, dalış, serbest dalış, ATV motor sporları ve binicilik gibi bir çok branşta aktif olarak uğraşıyorum.
 • 2009 yılında dalış eğitimleri aldım ve Türkiye’nin ilk engelli dalış eğitmeni oldum. 2010 yılında Engelsiz Deniz Projesini yazdım ve koordine ettim, bu kapsamda 100 den fazla dezavantajlı grupları sualtı dünyası ile tanıştırıp su sporları ( yüzme, yelken, rüzgâr sörfü, su kayağı…) yapmalarına olanak sağladım. (proje halen devam etmektedir.)
 • 23.05.2014 yılında Antalya/kaş da Dünya Engelliler Serbest dalış Rekorunu Kırdım.
 • 15.05.2015 yılında Dünya’nın en uzun ve en zor 10 yolu arasında gösterilen 508 km lik Antik Likya yolunu 75 günde yürüdüm.
 • 17.08.2017 yılında Kocaeli/Gölcük de 17 Ağustos depreminde sular altında kalan kente dalış yaparak ikinci dünya rekorumu kırdım.
 • TEDX konuşmacısıyım, Ülkemin bütün üniversitelerinde, bir çok sivil toplum kuruluşunda ve özel şirketlere Kişisel Gelişim, Farkındalık ve Motivasyon konulu seminerler verdim.
 • 2010 yılından bu güne kadar 100 den fazla engellenen arkadaşlarımın yaşam koçluğunu yaptım ve yapmaya devam ediyorum.
 • Ben Ufuk KOÇAK sizlerden biriyim.
 • HAYAT ONU YAŞAMAYI BİLEN CESUR İNSANLARINDIR.

 

DAHA FAZLAKadıköy Mahalle Muhtarı

MUSTAFA AKDOĞAN

1974 yılında Konya’da doğdu.  İlkokulu ve Orta Okulu Konya’da okudu.  Lise eğitimini Gölcük Denizclik Anadolu Lisesinde tamamladı.  İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi Aile Birliği başkanlığı, İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Akdoğan, evli 1 çocuk babasıdır. Üzmezler Kırtasiye ve Teknomer Kırtasiyeleri işleten Akdoğan, halen Kadıköy Mahalle Muhtralığı görevini yürütmektedir.

DAHA FAZLA


Kocael Atlı Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi

SELÇUK ÇAKIR

1961 İzmit’te doğdu. Ulugazi İlkokulu, Merkez Ortaokulu ve İzmit Lisesi’nde eğitimini tamamladı.

Genç yaşta ticarete atıldı ve halen satışını gerçekleştirdiği balata üretimine başladı. Evli ve iki çocuk babası olan Çakır, Kocaeli Atlı Spor Kulübü Başkanı olur, aktif olarak binicilik sporu ile uğraşmaktadır. 18 Ekim 2014 yılından bu yana Kocaeli Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesidir.

DAHA FAZLAGENÇLİK MECLİSİ BAŞKANI

Fatih ÇELİKBİLEK

DAHA FAZLA


Kadın Meclisi Başkanı

RUMEYSA ŞEN

1983 Çankırı doğumlu.
İzmit Atatürk İlkokulu, Ulugazi Ortaokulu, Atılım Lisesi mezunu.
Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği bölümünü tamamladı.
Yalova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İşletme, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde Beden Eğitimi ve Spor yüksek lisansını bitirdi.
Yakın tarihte doktora eğitimine de başlayacak.
Halen Kocaeli İl Gençlik ve Spor Müdürlüğünde Körfez Gençlik Merkezi Müdürü olarak görev yapıyor.
Gazi Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığı,
Kocaeli Çankırılılar Dernek Başkanlığı yaptı.
Derince Kent Konseyinde geçen dönem yönetim kurulu üyesiydi.
Kocaeli kurucu İl Çevre Müdürü merhum Kemal Aligül’ün oğlu.
Evli.

DAHA FAZLAEmekli Meclis Başkanı

ABDURRAHMAN YILMAZ

Kocaeli doğumlu olan Abdurrahman yılmaz Kocaeli Rumeli Türkleri Derneği üyesidir.

DAHA FAZLA