SICAK YUVALARI BİRLİKTE KURUYORUZ EŞYA KAMPANYASI

KOCAELİ’NDEKİ DEPREMZEDELER İÇİN EŞYA KAMPANYASI

 

Kocaeli Kent Konseyi tarafından Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen ve Kocaeli’ye gelerek evlere yerleştirilecek depremzedelere verilmek üzere muhtelif ev eşyaları için çalışma başlatıldı. Depremin ilk günlerinde yoğun bir şekilde yapılan yardımların zamanla azalması ve deprem bölgelerinden gelerek kentimizde yaşayacak vatandaşlar için tahsis edilecek evlerin donatılması konusunda çeşitli ihtiyaçların doğması böyle bir kampanyanın başlatılmasında çıkış noktası oldu.

Bu kapsamda evlerinde ihtiyaç fazlası ve kullanılabilir ya da sıfır durumdaki buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın, dörtlü ocak, televizyon, büyük tüp yâda piknik tüpü, ısıtıcı, koltuk takımı, yatak, kanepe, sandalye, halı, kilim battaniye, muhtelif mutfak eşyası, hijyen malzemeleri, gıda malzemeleri, anne bebek malzemeleri, okul-kırtasiye ihtiyaçları gibi bir evde ihtiyaç duyulabilecek malzemeleri bulunan vatandaşlar depremzedelerin evlerinde kullanması için bağışta bulunabilecekler.

Deprem felaketinin ilk anından itibaren devlet ve millet el ele, birlik ve beraberlik içerisinde depremzede vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için yapılan çalışmaların aynı hassasiyet ve hızla devam etmesi, yaraların en hızlı şekilde sarılmasına imkan sağlayacaktır. Kocaeli Valiliğimiz ve Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere kentimizdeki her türlü kurum kuruluş ve sivil toplum kuruluşlarımızın yoğun çabası ile, tüm imkanlar seferber edilerek deprem bölgesine yönelik gerçekleştirilen çalışmalar aynı şekilde kentimize gelen depremzede vatandaşlarımızın sağlıklı ve mutlu bir şekilde yaşayacakları evlerin donatılması için de gereklidir. Bu noktada aşağıdaki listede yer alan ihtiyaçların göz önünde bulundurularak,  değerli hemşerilerimizin ilgi ve desteklerini bekliyor ve gelin yaraları hep birlikte saralım diyoruz.

Kocaeli Kent Konseyi’ne ait 0 262 325 97 86- 0 262 321 76 24 nolu telefonunu arayarak yada kocaelikentkonseyi41@gmail.com adresine mail atarak, ellerindeki eşyalar hakkında bilgi veren vatandaşların bağışladığı eşyalar, kendileri tarafından Carrefoursa’daki Ayni Yardım Merkezi’ne getirilebileceği gibi, görevli ekipler tarafından alınarak depremzedelerin ev eşyası ihtiyaçlarını karşılamak üzere Kocaeli’ndeki evlere yerleştirilen ihtiyaç sahibi depremzedelere ulaştırılacak.
 

 

 

İHTİYAÇ LİSTESİ

 

EV EŞYASI ( Buzdolabı- Çamaşır Makinesi – Set Üstü Ocak- Ütü- Çekyat- Halı - Baza - Yatak- Yastık- Nevresim Takımı- Battaniye- Mutfak Araç Gereçleri)

- GIDA (Sıvı Yağ, Tuz, Çay, Şeker, Un, Mercimek, Makarna, Pirinç, Bulgur, Salça, Zeytin, Nohut, Kuru Fasulye )

- GİYİM Bebek-Çocuk-Yetişkin-Büyük Beden (Ayakkabı, Çorap, İç Çamaşırı, Pijama Takımı, Mont, Kazak, Pantolon, Başörtüsü, Bone)

- HİJYEN MALZEMELERİ (Şampuan, Kolonya, El Sabunu, Diş Macunu, Diş Fırçası, Çamaşır Suyu, Çamaşır Deterjanı, Bulaşık Deterjanı, Tuvalet Kağıdı, Tırnak Makası, Kadın Pedi)

- BEBEK BEZİ

- BEBEK MAMASI

- HASTA BEZİ

 -KIRTASİYE

 

NOT: Mobilya ve Beyaz Eşya gibi hacmi büyük eşyalar görevli ekip ve araçlarımız tarafından alınacaktır!

İRTİBAT: 0 262 325 97 86

                  0 262 321 76 24