KOCAELİ FOTOĞRAFLARI BU BAYRAMDA DA İL İL GEZECEK

KOCAELİ FOTOĞRAFLARI BU BAYRAMDA DA İL İL GEZECEK

Kocaeli Kent Konseyi tarafından geleneksel hale getirilen nostaljik kartpostallar, Ramazan Bayramı öncesi yine Türkiye’nin dört bir yanına postalandı.

Kocaeli’nin 12 İlçesi’nden tarihi ve kültürel yapı, mekan ve manzara fotoğraflarından oluşan karpostallarda, ayrıca fotoğraflarla ilgili açıklamalar da yer alıyor. Kasr-ı Hümayun’ndan (Av Köşkü), Kaiser Wilhem Köşküne, Hereke Halısından Seka Park’a, Ormanya Doğan Yaşam Parkı’ndan Değirmendere Yalı Evleri, Kandıra Kefken-Babalı Sörf Köyü’ne, Darıca Balyanoz Koyun’dan Derince Harikalar Sahiline, Kartepe’ye kadar kentimizin dikkat çeken bir çok noktasından fotoğrafların kullanıldığı karpostallarda bayram tebriğinin yanı sıra sosyal medyada etkileşim oluşturmak için bir etiket de bulunuyor. 

Karpostallar, başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne, 81 İl Valiliklerine ve Belediye Başkanlıkları ile Kent Konseyleri Başkanlıklarına gönderildi. 4 mevsim güzel doğası ve çevresiyle cazibe merkezi haline gelen Kocaeli fotoğraflarının il il gezmesi ile ilgili farklı illerden olumlu dönüşler aldıklarını aktaran Genel Sekreter Sedat Köse ayrıca şunları söyledi: “Bayramların manevi ihtivası olan kucaklaşma mekan ve zamanla sınırlı değildir. Önemli olan aynı iklimde gönüllerimizin buluşması ve kucaklaşmasıdır. Bir olma, birlik olma, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel şekilde tezahür ettiği bayramlarımızı maneviyatına uygun biçimde yaşayabilmemiz ve bunu gelecek nesillerimize aktarmamız ise en büyük temennimiz. Bu vesile ile başta Kocaeli’mizde yaşayan hemşerilerimiz olmak üzere tüm ülkemizin ve İslam Alemi’nin Ramazan Bayramını kutlar, bayramın tüm dünyada iyiliğe, barışa vesile olmasını temenni ederim.”

Öte yandan 36.si gerçekleşecek Geleneksel Kent Bayramlaşması için hazırlıklara başlayan Kocaeli Kent Konseyi Yönetimi, her bayram öncesi olduğu gibi yine ilimizdeki Siyasi Parti İl Başkanlıkları ile Yerel Basın Mensuplarına ziyarette bulundular ve Kent Bayramlaşması davetiyesini ilettiler. Yerel basın ziyaretleri sırasında için önemli bir yere sahip kentimizdeki tarihi yapılardan biri olan, Mustafa Kemal Atatürk’ün 16 Ocak 1923’te ilk basın toplantısını yaptığı, Cumhuriyet ile ilgili temel düşüncelerini ve Cumhuriyet kurma fikrini basın ile ilk kez paylaştığı, kentimizdeki önemli tarihi yapılandan biri olan Kasr-ı Hümayün (Av Köşkü)’nün çerçeveli fotoğrafını hediye eden Genel Sekreter Sedat Köse ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri, herkesi 21 Nisan 2023 Cuma Günü 14:30’da gerçekleşecek 36. Kent Bayramlaşmasına davet ettiklerini ilettiler.