HAYATI PAYLAŞMAYA ENGEL YOK! SEVGİ VARSA ENGEL YOK!

Kocaeli Kent Konseyi Engelli Meclisimiz ile 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'ne ilişkin proje kapsamında "Hayatı Paylaşmaya Engel Yok" sloganıyla otizmli, down sendromlu, görme, işitme, zihinsel ve bedensel engelli bireyler ile çölyak ve kanser hastalarının da yer aldığı kısa filmimiz çekildi. Dünya değişken ağırlık serbest dalış rekortmeni ve Kocaeli Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Ufuk Koçak'ın senaryosunu kaleme aldığı 3 dakikalık kısa filmimiz ekran önüne çıkıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kent Konseyi Engelli Meclisi desteğiyle çekilen kısa filmde farklı engel ve hastalık gruplarından bireyler, senaryo gereği bir otelin çeşitli birimlerinde görev alarak engel tanımadıklarını gösterdi.

"Sesimizi duyurmak istiyoruz"

Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanımız Ufuk Koçak, 'Engel ve engellilik konusu, sosyal sorumluluk değil, insani zorunluluktur. Birbirimizin eksiğini tamamlayabiliyorsak insanız.' dedi .

"Hayatın her alanında bu kardeşlerimizin var olduğunu göstermek amacındaydık. Bir yerde sadece telefona bakan ya da sadece garsonluk yapan değil, üretimin, hayatın her alanında var olduklarını göstermek için böyle bir farkındalık videosu çektik. Sosyal medya hesapları ve medya aracılığıyla sesimizi, 'Hayatı Paylaşmaya Engel Yok' sloganıyla dünyaya duyurmak istiyoruz. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde insanların akıllarında öyle bir şey bırakalım ki geri kalan 365 gün de devam etsin. Mesele, sürdürülebilir olmasıdır. Her şey için bir başlangıç lazım. İnsanların, başka bir hayatın da mümkün olduğunu ve ya hayatı paylaşmak için engel olmadığını anlayacakları bir gün olur ve geri kalan zamanda da bu farkındalık devam eder."

Ön yargıların yıkılması gerektiğini anlatan kısa filmimizle bizde şöyle diyoruz;

Hayatı paylaşmaya engel yok ! Engelsiz bir dünya için engelleri birlikte aşalım. Sevgi varsa engel yok!