36. KENT BAYRAMLAŞMASI YOĞUN KATILIMLA KUTLANDI

36. Kent Bayramlaşmamızı yine büyük bir coşkuyla, kentimizdeki tüm dinamiklerin ve kıymetli Kocaeli halkımızın katılımları ile gerçekleştirdik. Bu güzel buluşma ile Türkiye’de bir ilk, Türkiye’ye örneğiz. Bayramımız kutlu, birliğimiz ve kardeşliğimiz daim olsun.

 

 

  Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kent Konseyi işbirliği ile düzenlenen Geleneksel Kent Bayramlaşmasının 36.sı yoğun katılımla gerçekleştirildi. 

  Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Ali Korkmaz’ın selamlama konuşmasıyla başlayan program Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın konuşmalarıyla devam etti. Valimiz Seddar Yavuz’un selam ve saygılarını ileterek sözlerine başlayan Vali Yardımcısı Vali V. Salih Bıçak; “Afetin merkezi olan Kahramanmaraş’ta Koordinatör Vali olarak görev yapan ve şimdide bayram vesilesiyle Kahramanmaraş’a görevlendirildiği için burada bulunamayan Sayın Valimizin selamlarını ve bayram tebriklerini iletiyor, hepinizi saygıyla ve hürmetle selamlıyorum. Büyük bir felaketin ardından idrak ettiğimiz, sevincini, mutluluğunu, huzurunu birlikte yaşadığımız Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum. Sevdiklerinizle sağlıklı, huzurlu, mutlu bir bayram geçirmenizi temenni ediyorum. Memleketimize, milletimize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”  diyerek katılım sağlayan herkese teşekkür etti. 

 

  Konuşmaların ardından Vali Yardımcısı Vali V. Salih Bıçak beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte  programa katılan vatandaşlarla tek tek bayramlaşarak geleneksel hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 

  Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen bayramlaşmaya; Valimiz Seddar Yavuz’un Ramazan Bayramı vesilesiyle Kahramanmaraş’a görevlendirilmesi nedeniyle Vali V. olarak katılan Vali Yardımcısı Salih Bıçak’ın yanısıra Kocaeli Milletvekilleri; İlyas Şeker, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Mehmet Akif Yılmaz,  Haydar Akar, Tahsin Tarhan, Saffet Sancaklı, Deniz Eğitim ve Öğretim ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Bülent Turan,   Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, İzmit Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya,   İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman,  İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Yavuz Selim Kapancı,  ilçe belediye başkanları, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, daire müdürleri, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Ali Korkmaz ve kent konseyi üyeleri, siyasi partilerin milletvekili adayları ile il ve ilçe başkanları, sivil toplum kuruluş temsilcileri, Şehit yakınları, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

  Konuşmaların ardından Kent Bayramlaşması gerçekleştirildi. Protokol üyeleri vatandaşların tebriklerini kabul etti. Alanda katılımcılara Kocaeli’nin yöresel lezzeti mancarlı pide ikramı yapıldı. Bayramlaşmanın ardından ise geleneksel hatıra fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

T.C. Kocaeli Valiliği haberi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi haberi

 

Haber Tarihi

cuma, 04/21/2023 - 15:00