29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI GENÇLİK VAPURU 2

Rotası Gençlik, Bayramı Cumhuriyet Olan Gençlik Vapurunda Cumhuriyet Coşkusu

Kocaeli Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Körfez Kent Konseyi ve Emekli Meclisi birlikteliğinde bu yıl 2’si organize edilen “Gençlik Vapuru” 29 Ekim Cumartesi günü kalkışını gerçekleştirdi.

Rotası gençlik, bayramı Cumhuriyet olan Gençlik Vapuru; şehit yakınları ve gazileriyle, zeybek oyunları ve tiyatro gösterileri ile gençlerle buluştu. Bu yıl ikincisi gerçekleşen Gençlik Vapuru; Kocaeli Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Körfez Kent Konseyi ve Emekli Meclisi Cumhuriyetimizin 99. Yıldönümünü kutladı. 

KÖRFEZ TURU

 29 Ekim 2022 Cumartesi günü saat 14.00’da İzmit Vapur İskelesi’nden kalkan Gençlik Vapuru 2, Türk bayraklarıyla süslendi. Osmangazi Köprüsü dolaylarında körfez turu yapan ‘Gençlik Vapuru 2’ isimli etkinlik kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

500 kişinin katılım sağladığı programda iskeleden kalkışın ardından Türk bayrakları ve meşaleler eşliğinde Körfez vapur iskelesine inildi. İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan programın devamında;  tek kişilik zeybek gösterisi, vapur içi tiyatro gösterisi,  gaziler ve gençlerle muhabbet gibi aktivitelerle bayram coşkusu yaşandı.

Türk bayrakları ve meşaleler eşliğinde başlayan yolculuk, 17.30 İzmit Vapur İskelesi’nde sona erdi.