Ana Sayfa > Haberler > FOTOĞRAFÇILIK KULÜBÜ RİZE’YE GİTTİ

FOTOĞRAFÇILIK KULÜBÜ RİZE’YE GİTTİ
Kocaeli Kent Konseyi Fotoğraf Kulübü üyeleri, yemyeşil doğası, masmavi denizi  ve gökyüzüyle Karadeniz'in tüm güzelliklerinin bir arada olduğu, mutlu insanların şehri, Doğu Karadeniz’in yeşil cenneti Rize’yi fotoğrafladı

Kocaeli Kent Konseyi Fotoğraf Kulübü üyeleri, yemyeşil doğası, masmavi denizi  ve gökyüzüyle Karadeniz'in tüm güzelliklerinin bir arada yaşanabildiği mutlu insanların şehri,Doğu Karadeniz’in yeşil cenneti Rize’yi fotoğrafladı.3 gün süren fotoğraf gezisine Kulüp Başkanı Nurşah Şahin, Başkan Yardımcısı Faruk Köseoğlu, Müjgan Kıldış  ve Tahsin Eryılmaz katıldı.

Mavi İle Yeşili Birleştiren Şehir, Rize

Kültür ve doğa turizminin gözde bölgelerinden Doğu Karadeniz’in incisi Rize’nin, doğal güzellikleri ve tarihi mekanlarıyla,  doğaseverlerin vazgeçilmez adresi olmaya devam ediyor. Daha önce pek çok gez düzenleyen ve fotoğraf sergisi açan Kocaeli Kent Konseyi Fotoğraf Kulübü üyeleri bu kez, mavi ile yeşili birleştiren ve şehir hayatını doğa ile harmanlayan Rize’yi fotoğrafladı.

Vali Yazıcı’yı Sergiye Davet Ettiler

Özellikle fotoğrafçıların dört mevsim hayran kaldığı Rize’de unutulmaz üç gün geçirdiklerini söyleyen Kocaeli Kent Konseyi Fotoğraf Kulübü Başkanı Nurşah Şahin, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevini yürütürken Rize’ye Vali olarak atanan Sayın Ersin Yazıcı Beyefendi ve eşi Hanife Yazıcı Hanımefendinin misafiri olduk. Programımızın ilk gününde çeşitli ziyaretler gerçekleştirdik. Vali Yazıcı’yı makamında ziyaret ederek, ilimizde açmayı planladığımız Rize Fotoğraf sergisine davet ettik” dedi.

Kuzeyin (Bir)İncisi Rize

Şahin, “Kocaeli ile Rize arasındaki bağı güçlendirmek isteyen Vali Yazıcı ile sohbet ortamında geçen ziyarette, Rize’de paylaşılan bir bardak çayın, kurulan en sıcak dostlukların limanı olduğunu öğrendik.Sayın Vali Yazıcı, ‘Bu şehri fotoğrafsız anlatmak her şeyi eksik bırakır’ dedi. Bizde üç gün boyunca gittiğimiz her alanı fotoğrafladık”  ifadelerini kullandı. Sohbetin ardından Şahin,Vali Yazıcı’ya Kocaeli de çektiği fotoğrafı hediye ederken, Kulüp başkan yardımcısı  Faruk Köseoğlu ise National Geographic’te yayımlanan fotoğrafını Yazıcı’ya hediye etti.

Kent Konseyiyle Fikir Alışverişi Yaptılar

Vali Yazıcı’nın ardından Rize Belediyesi Başkan Yardımcısı Coşkun Yeğen’i makamında ziyaret ederek fotoğraf hediye eden fotoğrafçılar ardından Rize Kent Konseyi Yürütme Kurulu toplantısına katıldı. Kent Konseyi Başkanı Vedat Aydın, Kadın Meclisi Başkanı Hatice Semiz ve yürütme kurulu üyelerinin bulunduğu toplantıya katılan fotoğrafçılar duydukları memnuniyeti dile getirirken, Rize’ye adeta hayran kaldıklarını ifade etti.

Fotoğraf Makinelerimizi Hiç Elimizden Bırakmadık

Rize’de çayın her çeşidini içtiklerini söyleyen Şahin, “ Rize’yi üç günde gezmek imkansız. Biz sınırlı süre içinde her anı en iyi şekilde değerlendirdik. Rize de adeta fotoğraf makinelerimizi elimizden bırakmadık. Gezinin gerçekleşmesinde emeği geçen Vali Yazıcı ve eşi Hanife Yazıcı Hanımefendi başta olmak üzere her an yanımızda olan ve etkinliğimizi organize eden İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Esra Alemdaroğlu’na,  Rize Kent Konseyi Başkanı Vedat Aydın’a, Rize Kadın Meclisi Başkanı Hatice Semiz ve yürütme kurulu üyelerine, Çayeli  Kent Konseyi Başkanı Vatan Karakaş’a, Sosyolog Onur Usta’ya ve il özel idaresi çalışanlarına teşekkür ediyoruz” dedi.

Dolu Dolu Geçen Üç Gün

Köseoğlu, “Doğu Karadeniz fiziki yapısı itibariyle çok farklı bir bölgemiz. Her mevsim farklı renkleri ve doğa görüntüsü ile fotoğrafçılara farklı tat veriyor. Biz de yeşilin ve mavinin buluştuğu ender illerimizden olan Rize de 3 gün geçirdik.3 gün boyunca gezdiğimiz gördüğümüz yerleri  ölümsüzleştirmek için bol bol fotoğraf çektik. Kısa ama dolu dolu geçen süre zarfında güzel dostluklar edinirken, dağ-taş, dere-tepe gezip fotoğraf safarisi yaptık.Rize’nin samimi, manevi değerlerini koruyan insanlarını, yeşilin ve mavinin her tonunu çektik. Bize bu imkanı sunan Kocaeli Kent Konseyi Genel sekreteri Gültekin Görüm Beyefendiye, üç gün boyunca  bizleri misafir eden Rize Valisi Sayın Ersin Yazıcı Beyefendiye başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Fotoğraflarla Rize

İlerleyen günlerde Rize’de çektikleri fotoğraflardan bir sergi açmayı planladıklarını söyleyen Şahin, “ Rize’yi üç günde anlatmak imkansız ama çektiğimiz fotoğraflardan oluşan bir sergi planlıyoruz. Sergimize  Vali Yazıcı ve aslen Rizeli olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu başta olmak üzere bütün Rizelileri ve fotoğrafseverleri davet edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Kurumsal Haberler

Yerel yönetimlerin aldığı kararlara, halkın katılımını sağlayan, en etkili organlar Kent Konseyleridir.

Gebze Kent Konseyi Çayırova Kent Konseyi Darıca Kent Konseyi Dilovası Kent Konseyi Körfez Kent Konseyi Derince Kent Konseyi İzmit Kent Konseyi Kandıra Kent Konseyi Kartepe Kent Konseyi Başiskele Kent Konseyi Gölcük Kent Konseyi Karamürsel Kent Konseyi