Ana Sayfa > Haberler > ENGELLİLER MECLİSİ YÖNETİMİ KOCAELİ VALİMİZ HASAN BASRİ GÜZELOĞLU'NU ZİYARET ETTİ

ENGELLİLER MECLİSİ YÖNETİMİ KOCAELİ VALİMİZ HASAN BASRİ GÜZELOĞLU'NU ZİYARET ETTİ
Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, Genel Sekreter Gültekin Görüm, Engelliler Meclisi Başkanı Nesrin Atar, yürütme kurulu üyeleri Vedat Girgin, Yurdagül Akbel, Bedia Ercivan, Menşure Aydın, Hüseyin Akbal, Şükran Konar, Ayhan Sertöz, Hüseyin Sert, Ümmü Kumru, Nezahat Çini, Tamer Sakar, Bedensel Engellileri temsilen Yıldız Uğurlu, Görme engelli Avukat Emre Kalayçı, Otizm derneğinden Münevver Yinanç ve Spastik Çocuklar Engelliler Derneğinden Adnan Sertel’i makamında kabul etti.

 

Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’nun eşi Sayın Ayşe Güzeloğlu’nun da hazır bulunduğu ziyarette Engelliler Meclisi Başkanı Nesrin Atar, Bayan Güzeloğlu’na çiçek takdiminde bulundu.

 

Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk ise; 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle kabullerinden ve duyarlılıklarından dolayı Sayın Valimize teşekkür ederek, çok duygulandıklarını belirttiler.   

 

Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu, ziyarette yaptığı konuşmalarında; “Sizlerle birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Biz birbirimize sevgi ile yaklaştıkça inanın aşılmaz denilen her şey aşılıyor ve erişilmez denilen her hedefe erişiliyor.

 

Türkiye olarak insani değerlerimizde, gelişmeye dönük sürecimizde, biz bir bütün olarak her bireyimizi kucaklamak amacındayız. Her gelişimi böylelikle herkesle paylaşmak, hem sosyal devlet olmanın, hem de insan merkezli bir yönetim anlayışını temsil edenler olmanın sorumluluğu içerisindeyiz.

 

Son 10-12 yıl içinde engelliler alanında çok büyük değişimler, çok büyük reformlar yapıldı. Bugün artık devletimiz, her engeli olan vatandaşımızın hayata tutulmasını, eğitim olmasını, ailesinin ekonomik yönden desteklenmesini, eğitilebilir olanların devlete ait kurumlarımızda eğitim almasını, bu süre içinde bu kurumlara gidip gelmesini, evde bakım gerekiyorsa bakım ücretinin karşılanması dahil çok büyük katkılar sağlıyor. 

 

Gelişmişlik insani değerlerin gelişmesiyle ilgilidir. Fiziksel anlamda ne yaparsanız yapın, insanı bu işin içine katmazsanız insani duyarlılıklarla meseleye bakmazsanız o iş hep eksik kalıyor. İnsana ait olan her ne varsa bizim sorumluluğumuz, o yüzden biz bugünü bu sorumluluklarımızı hatırladığımız, daha iyi neler yapacağımızı kendi içimizde tartıştığımız sizlerle paylaştığımız bir gün olarak görüyoruz.

 

Daha nice güzel gelişmiş, zaman ve her açıdan engeli kaldırılmış bir toplum ve kent gerçeğinde buluşmak dileğiyle“ diyen Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

 

Kocaeli Kent Konseyi Engelliler Meclisi üyeleri, günün anısına Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’na tablo takdiminde bulunarak, toplu fotoğraf çektirdiler.

Kurumsal Haberler

Kent Konseyinde oluşturulan görüşler belediye meclisinin toplantılarında gündeme alınarak değerlendirilir.

Gebze Kent Konseyi Çayırova Kent Konseyi Darıca Kent Konseyi Dilovası Kent Konseyi Körfez Kent Konseyi Derince Kent Konseyi İzmit Kent Konseyi Kandıra Kent Konseyi Kartepe Kent Konseyi Başiskele Kent Konseyi Gölcük Kent Konseyi Karamürsel Kent Konseyi