Ana Sayfa > Haberler > KADINA ŞİDDETE HAYIR DEDİLER

KADINA ŞİDDETE HAYIR DEDİLER
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’nde bir dizi etkinliklerde bulundu. İlimizdeki çeşitli alışveriş merkezlerinde stant kuran ve kadına yönelik şiddete karşı topluma duyarlılık kazandırma ve kadına yönelik şiddet bağlamında önleyici, koruyucu hizmetler hakkında bilgilendirme yapma amacıyla broşürlerin dağıtıldığı çalışmaya büyük ilgi gösterildi.

 STANTLAR KURULDU

Yapılan program kapsamında dün Symbol Alışveriş ve Sosyal Yaşam Merkezi ile Gebze Center AVM ve Derince Kipa AVM’de stantlar kuruldu. Symbol AVM’deki standın açılışına Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun eşi Ayşe Güzeloğlu da katıldı. Güzeloğlu stant ziyaretinde merkeze gelen kadınlarla kısa süreli sohbetler etti.

 BROŞÜR DAĞITILDI

Farkındalık yaratmak amacıyla hazırlanan broşürlerin dağıtıldığı standa bir de pano koyularak ‘Kadına Şiddet Nasıl Önlenebilir?’ sorusuna vatandaşlar tarafından yanıtlar verildi. Etkinliğe Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Serpil Büşra Mamlı, Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun eşi Ayşe Güzeloğlu ve AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın eşi Funda Ceyhan katıldı.

Kurumsal Haberler

Kent Konseyinde oluşturulan görüşler belediye meclisinin toplantılarında gündeme alınarak değerlendirilir.

Gebze Kent Konseyi Çayırova Kent Konseyi Darıca Kent Konseyi Dilovası Kent Konseyi Körfez Kent Konseyi Derince Kent Konseyi İzmit Kent Konseyi Kandıra Kent Konseyi Kartepe Kent Konseyi Başiskele Kent Konseyi Gölcük Kent Konseyi Karamürsel Kent Konseyi