Ana Sayfa > Haberler > RİZE KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİNDEN ZİYARET

RİZE KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİNDEN ZİYARET
Rize valisi Ersin Yazıcı'nın eşi Hanife Yazıcı başta olmak üzere Rize Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri bir dizi ziyaret programı kapsamında geldikleri Kocaeli’nde, Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisinin misafiri oldu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olarak görev yapan, daha sonra Rize'ye vali olarak atanan Ersin Yazıcı'nın eşi Hanife Yazıcı ve Rize Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleriyle bir araya gelerek fikir alışverişi yaptı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                       Program dâhilinde öncelikle nezih bir ortamda gerçekleşen kahvaltıya Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş'un eşi Ayşe Okumuş, RTEÜ Rektörü Hüseyin Karaman'ın Eşi Pınar Karaman, Rize İl Emniyet Müdürü Âdem Çakıcı'nın Eşi Esma Çakıcı, Kocaeli İl Müftüsü Yusuf Doğan’ın eşi Sevim Doğan, Rize Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Hatice Semiz, Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Serpil Büşra Namlı, Kocaeli Kent Konseyi Kadın meclisi üyesi Fatmanur Yeşildal, Fatma Şahin, Rize Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Hatice Semiz ve Rize Kent Konseyi Kadın meclisi üyesi Ezgi Karakaş, Nural Pertek, Esra Alemdaroğlu, Rize Gönül Elçileri Biriminden Onur Usta ve Kocaeli Kent Konseyi’nden Tuba Ergün katıldı.

Programda kendilerini tanıtan ve çalışmaları hakkında bilgi veren katılımcılar, birlikte olmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi. Rize Valisi Ersin Yazıcı’nın eşi Hanife Yazıcı, Kocaeli’nde bulundukları sırada Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi ile bir çok çalışma yaptıklarını belirtti. Çalışmalarına aynı şekilde Rize’de de devam ettiğini ifade eden Yazıcı kadınların toplumda daha çok yer almalarını istediklerini vurguladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                      Rize Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Hatice Semiz ise programı düzenleyen Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisine teşekkür etti. Kocaeli Kent Konseyi ile daha önceden de çalışmaları olduğunu ifade eden Semiz, kadınlar için yapılacak her tülü projeye destek verdiklerini söyledi.

Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Serpil Büşra Namlı, misafirlerine teşekkür ederek, birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başta Hanife Yazıcı olmak üzere Rize Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin çalışmalarını yakından takip ettiğini belirtti. 

Kurumsal Haberler

Yerel yönetimlerin aldığı kararlara, halkın katılımını sağlayan, en etkili organlar Kent Konseyleridir.

Gebze Kent Konseyi Çayırova Kent Konseyi Darıca Kent Konseyi Dilovası Kent Konseyi Körfez Kent Konseyi Derince Kent Konseyi İzmit Kent Konseyi Kandıra Kent Konseyi Kartepe Kent Konseyi Başiskele Kent Konseyi Gölcük Kent Konseyi Karamürsel Kent Konseyi