Ana Sayfa > Haberler > SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI İÇİN ULUSAL VE ULUSLARARASI DESTEKLER SEMİNERİ

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI İÇİN ULUSAL VE ULUSLARARASI DESTEKLER SEMİNERİ
Kocaeli Kent Konseyi’ne bağlı Kadın Meclisi, “Sivil Toplum Kuruluşları için Ulusal ve Uluslararası Destekler” konulu seminer düzenledi.

Seminere konuşmacı olarak katılan TÜBİTAK/TÜSSİDE Araştırmacı Ayşe Şentürk, “Kadınlarımızın toplumdaki yerinin, girişimciliğinin ve farkındalığının arttırılması amacıyla buradayız” dedi. 

İzmit Fuar içi Basın Merkezi’nde gerçekleştirilen seminere Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Kadın Meclisi Başkanı Serpil Büşra Namlı, TÜBİTAK/TÜSSİDE Araştırmacı Ayşe Şentürk ve Kent Konseyine bağlı STK’ların kadın temsilcileri katılım gösterdi. 

Kadına Karşı Şiddet İçin Çalışıyoruz

            Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Serpil Büşra Namlı, “Biz toplumun en üst kesiminden en alt kesimine kadar ulaşmaya çalışıyoruz. Biz, Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak kadınlarımıza karşı şiddet ve ayrımcılık kaldırılana kadar çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, “STK’larımız ülkemizde her geçen gün anlaşılmaya doğrugidiyor. STK’ların öneminin temeli atılıyor. Bunları da güçlü kılacak biziz. Bizim şartlarımız bu kadar ama ileri götürmek de lazım” şeklinde konuştu.

Amaç Kadınların Farkındalık Yaratması

            Seminere konuşmacı olarak katılan TÜBİTAK/TÜSSİDE Araştırmacı Ayşe Şentürk, Devlet kurumları, vakıflar ve bağımsız kuruluşlar, büyükelçilikler ve konsolosluklar, uluslararası kuruluşlar, özel sektör, sosyal girişimler, alternatif fon bulma kaynakları ve sürekli takip konularında bilgiler verirken, TÜBİTAK’ın akademik, sanayi, kamu, girişimcilik, bilimsel etkinlik, bilim ve toplum alanlarında verdiği destekleri de anlattı. 

Ayşe Şentürk, “Bu bir başlangıç, farkındalık programı. Kadınlarımızın toplumdaki yerinin, girişimciliğinin ve farkındalığının arttırılması amacıyla buradayız. Ayrıca hem paramız hem de zamanımızı doğru kullanmak adına doğru projeye, doğru yerde ve kendimize güvenerek başlamak lazım. Böyle seminerler bunun için var. Bugünkü seminerimizde, her şeyi devletten beklemek olmaz diyerek yola çıktık” dedi.

Kurumsal Haberler

Yerel yönetimlerin aldığı kararlara, halkın katılımını sağlayan, en etkili organlar Kent Konseyleridir.

Gebze Kent Konseyi Çayırova Kent Konseyi Darıca Kent Konseyi Dilovası Kent Konseyi Körfez Kent Konseyi Derince Kent Konseyi İzmit Kent Konseyi Kandıra Kent Konseyi Kartepe Kent Konseyi Başiskele Kent Konseyi Gölcük Kent Konseyi Karamürsel Kent Konseyi