Ana Sayfa > Haberler > YÜRÜTME KURULU ÜYELERİ TOPLANDI

YÜRÜTME KURULU ÜYELERİ TOPLANDI
 

Kocaeli Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri Ekim ayı toplantısında bir araya geldi. Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk ve Genel Sekreter Gültekin Görüm ’ün ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş, Kocaeli Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Enver Düz, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Soner Şahin, Kocaeli İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Tolga Ok, Türk-İş Kocaeli Bölge Temsilcisi Adnan Uyar, Kocaeli Atlı Spor Kulübü Başkanı Selçuk Çakır, İzmit Genç İş Adamları Derneği Başkanı Yusuf Erenkaya, Kadıköy Mahalle Muhtarı İsmail Hakkı Yıldırım, Engelliler Meclisi Başkanı Nesrin Atar ve Emekli Meclisi Başkanı Halil Atay katıldı.

            Toplantının açılış konuşmasını Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk yaparken, Genel Sekreter Gültekin Görüm de Yürütme Kurulu Üyelerine aylık faaliyet raporunu sundu ve yapılan faaliyetler hakkında üyeleri bilgilendirdi.

            Toplantıda, Engelliler Meclisi tarafından Perşembe Günü gerçekleştirilen “Sandıkta Engel Yok” konulu basın açıklaması görüşüldü. 1 Kasım Genel Seçimlerinde oy kullanacak engelli vatandaşların oy kullanacakları noktalara ulaşım ve erişimlerinin sağlanması ve oy kullanılacak binaların fiziki şartlarının iyileştirilmesi için yerel yönetim ve kamu kuruluşlarına çağrıda bulunduklarını söyleyen Genel Sekreter Gültekin Görüm, konuyla ilgili Kocaeli Valiliği ile görüşme sağlayacaklarını belirtti

            Gerek Aile ve sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün gerekse ilçe belediyelerin engellilere uygun araçlarının olduğunu söyleyen Görüm, Kocaeli Kent Konseyi Yönetimi olarak koordineli bir çalışma yaparak engellilerimizin bu hizmetten faydalanmalarını sağlamak istediklerini belirtti.

            Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş yatalak hastalar ve bedensel engelliler için gezici sandık sisteminin uygulamaya sokularak tüm Türkiye’ye örnek bir çalışma gerçekleştirilebileceğini söyledi.  Okumuş ayrıca, engelli vatandaşların sosyal hayatlarında yaşadıkları sınırlamaları ortadan kaldırmak, onların hak ve özgürlerinden tam manasıyla yararlanmaları sağlamak için gerekli mercilerle iletişime geçmelerinin faydalı olacağını söyledi.

            Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk söz konusu önerilerin tüm ana hatlarıyla rapor haline getirilerek Başbakanlık ya da Cumhurbaşkanlığı gibi üst mercilere sunulması konusunda görüş bildirdi. Durumun Yüksek Seçim Kurulu yetkilileri ile de paylaşılması noktasında gerekli temasların yapılması gerekliliğini vurgulayan Başkan Köktürk, bu çalışmanın engelliler adına çok önemli bir adım olacağını kaydetti.

 

            Konuyla ilgili tüm üyelerin görüş bildirmesinin ve alınan kararların ardından toplantı sona erdi. 

Kurumsal Haberler

Kent Konseyinde oluşturulan görüşler belediye meclisinin toplantılarında gündeme alınarak değerlendirilir.

Gebze Kent Konseyi Çayırova Kent Konseyi Darıca Kent Konseyi Dilovası Kent Konseyi Körfez Kent Konseyi Derince Kent Konseyi İzmit Kent Konseyi Kandıra Kent Konseyi Kartepe Kent Konseyi Başiskele Kent Konseyi Gölcük Kent Konseyi Karamürsel Kent Konseyi