Ana Sayfa > Haberler > KOCAELİ'NDEN TERÖRE KARŞI BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI

KOCAELİ'NDEN TERÖRE KARŞI BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI
Kocaeli Kent Konseyi’nin de üyesi olduğu Kocaeli Teröre Karşı Birlik Platformu´nun düzenlediği yürüyüş programına katılan Kocaelililer terörü lanetleyen sloganlar atarak birlik mesajları verdi. Birçok sivil toplum örgütü ve siyasi partinin katıldığı program şehide saygı, teröre lanet şeklinde gerçekleşti. Coşkulu kalabalık terör karşıtı sloganlar atarak Türk bayrakları ile Merkez Bankası güzergahından Sabri Yalım Parkı´na kadar yürüdü.

KATILIM YOĞUNDU

Yürüyüşte Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, DSP İl Başkanı Hayati Özzeren, Saadet Partisi İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, AKP Kocaeli Milletvekilleri Mehmet Akif Yılmaz, Cemalettin Kaflı ile Radiye Sezer Katırcıoğlu, AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, AKP İl Kadın Kolları Başkanı Emine Zeybek, SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, Derince eski belediye başkanı Aziz Alemdar, KOTO Başkanı Murat Özdağ, AKP Kocaeli milletvekili aday adayları Mahmut Civelek, Yılmaz Bingöl, Sami Çakır, Halil İbrahim Keleşoğlu ile Cemil Yaman, Erkan Aksoy, AKP ilçe başkanları, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, Genel Sekreter Gültekin Görüm,  Türk-İş Bölge Temsilcisi Adnan Uyar, DSP İl Kadın Kolları Başkanı Meral Uçarı, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Tolga Ok, Koto Başkanı Murat Özdağ, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kemal Kaya, Memur-Sen Başkanı Mehmet Akkuş, Tümsiad Kocaeli Şube Başkanı Erdoğan Yılmaz, Türk Metal Sendikası Başkanı Yakup Yıldız, İlçe Kent Konseyleri temsilcileri, stk temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

“ONLAR İÇİN ÖLÜRÜZ”

STK´lar adına konuşma yapan Türk İş Bölge Temsilcisi Adnan Uyar, “Fikirler, düşünceler farklı olabilir. Ama farklı olmadığımız tek şey Türkiye Cumhuriyeti ve askeridir” dedi. Uyar konuşmasına “Öldürtmeyiz, onlar için ölürüz” açıklamasıyla devam ederek; “Bin yıllık kardeşliğe kahpe PKK taş koymaya çalışıyor. Bu millet Malazgirt´te, Kudüs´te, Çanakkale´de gereken mesajı dünyaya verdi zaten. Biz ölürüz, kaçmayız. Kahpe gibi arkadan vurmayız. Sabrımızı da taşırmak istemiyoruz. Buraya gelen herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

“TERÖR BİR İNSANLIK SUÇUDUR”

Kent Konseyi Genel Sekreteri ve Büyükşehir belediye başkan danışmanı Gültekin Görüm, terörün insanlık suçu olduğunu belirterek, “Kim tarafından ve hangi gerekçeyle yapılırsa yapılsın bütün terör örgütleri gayri meşrudur. Terörün mağdurları, çocuklar, gençler, anneler, babalar, eşler hatta doğmamış çocuklardır. Tüm toplumdur. Dini, dili, mezhebi, ırkı olmayan terör; din, dil, mezhep, ırk ayrımı yapmaksızın sadece insanların değil insanlığın da düşmanıdır. Dağlıca´da ve Iğdır´da katledilen asker ve polisler, bizleriz. Bizim evlatlarımız, bizim kardeşlerimizdir. Onlar bizim kardeşçe yaşamamız için canlarını feda edenlerdir” dedi.

ŞEHİTLERİN İSİMLERİ OKUNDU

Türk İş Bölge Temsilcisi Adnan Uyar, Hakkari Dağlıca ve Iğdır Dilucu´nda hayatını kaybeden şehitlerin isimlerini tek tek okudu. Alanda toplanan kalabalık ve protokol üyeleri hep bir ağızdan “Burada” diye yanıtladı. Uyar en son olarak Siirt´in Pervari İlçesi´nde şehit olan Derinceli asker Emre Kaan Arlı´nın adını haykırdı. Konuşmaların ardından şehitler için Fatiha okundu. Protokol ve alandakiler daha sonra sessizce dağıldı.

Kurumsal Haberler

Belediyeler, Kent Konseyinin faaliyetlerinin etkili ve verimli yürütülmesi konusunda yardım ve destek sağlar.

Gebze Kent Konseyi Çayırova Kent Konseyi Darıca Kent Konseyi Dilovası Kent Konseyi Körfez Kent Konseyi Derince Kent Konseyi İzmit Kent Konseyi Kandıra Kent Konseyi Kartepe Kent Konseyi Başiskele Kent Konseyi Gölcük Kent Konseyi Karamürsel Kent Konseyi