Ana Sayfa > Haberler > SERPİL BÜŞRA NAMLI KADIN MECLİSİ BAŞKANI OLDU

SERPİL BÜŞRA NAMLI KADIN MECLİSİ BAŞKANI OLDU
Kısa bir süre önce göreve gelen Serpil Büşra Namlı’nın başkanlığını yürüttüğü Kadın Meclisi’nde isim yine değişmedi ve mevcut başkan gerçekleştirilen Genel Kurul’da yeniden seçilerek güven tazeledi.

            Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sivil Toplum Merkezi’nde gerçekleşen Genel Kurul’a Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, Genel Sekreter ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Gültekin Görüm, Kocaeli Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi İsmail Hakkı Yıldırım, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nermin Tol, Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fazilet Burcu Candan,  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuar Şube Müdürü Hayriye Sözer, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nden Psikolog Merve Işıldar, KOSGEB Dış Uzman Danışmanı Ayşenur Gündüz, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı temsilcisi Merve Çalhan, Kocaeli İş Kadınları Derneği Başkanı Nurhayat Güldüren, Ataevler Mahallesi Muhtarı Neslihan Serim, Emekli Meclisi Başkanı Halil Atay, Engelliler Meclisi Başkanı Nesrin Atar ve Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi Genel Kurul üyeleri katıldı.

Saygı duruşu ve okunan istiklal marşının ardından Kadın Meclisi Genel Kurul Divan’ı oluşturuldu. Kongrenin Divan Başkanlığını Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm yardımcılığını ise Yürütme Kurulu Üyesi İsmail Hakkı Yıldırım ve Kadın Meclisi Genel Kurul Üyeleri Ebru Karakuş ile Behiye Çolakoğlu yaptı.

Başkan Adayı Namlı Hedeflerini Anlattı

            Mevcut Başkan Serpil Büşra Namlı yaptığı açılış konuşmasında, “Bizler kadınlarımızda kent bilinci oluşturmak, onları kadın sorunları konusunda bilinçlendirip, eğitimli ya da eğitimsiz farklı konumlardaki bütün kadınlarımızı kent konseyi çatısı altında toparlayıp onların kentsel yaşama katılımlarını amaçlamaktayız. Yine kadın hakları ve fırsat eşitliği konusunda toplumda bilinç oluşturup kadına yönelik her türlü şiddetle mücadele edip şiddetin bertaraf edilmesinde sadece koruyucu değil eğitici yöntemlerle de kalıcı sonuçlar almayı hedeflemekteyiz. Kentimizde güçsüz grupların toplumsal rollerinin güçlendirilmesi ve sosyal yardımlar ile dayanışmanın artması konusunda Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmeyi hedeflemekteyiz. Toplumsal barışın ve huzurun sağlanmasında kadının rolünün büyük olduğu bilinciyle kadınlarımızı sadece aile hayatında değil sosyal, siyasal, kültürel ve ekonomik hayatta da aktif birer birey olmalarını sağlayacağız” dedi.

                        “Destek Olmaya Devam Edeceğiz”

            Namlı’nın ardından konuşan Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk ise ülkemizde kadınlarla ilgili sorunların devamlı dile getirildiğini fakat uygulama noktasında ciddi sıkıntıların yaşandığını ifade ederek sözlerine başladı. Bunun birçok sebebinin olduğunu söyleyen Köktürk, Kadın Meclisi’nin konunun ehemmiyetini bilerek duruma katkı sağlamaları gerektiğini ifade etti. Kocaeli Kent Konseyi Yönetimi olarak kadın meclisine destek vermeye devam edeceklerini söyleyen Abdullah Köktürk genel kurulun hayırlara vesile olmasını temenni etti.

            “Kadınlar görülmüyor, Sorunlar Çözülmüyor”

                Başkan Köktürk’ün ardından konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nermin Tol ise “bir kadın olarak bu kadar kadını bir arada görmekten büyük gurur duyuyorum. Birlikte inşallah güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum. Kadınlarla ilgili çalışmalarda yer aldığım sırada kadınların görülmediği doğal olarak ta sorunların çözülmediği gördüm. Kadınların sorunlarını çözdüğümüzde toplumumuzdaki çoğu sorunu çözmüş olacağımıza inanıyorum.” Diyerek yeni seçilecek yönetime başarılar diledi.

            “Serpil Büşra Namlı Kadın Meclisi Başkanı Seçildi”

               Konuşmaların ardından söz alan divan Başkanı Gültekin Görüm, tek aday Serpil Büşra Namlı’yı ve listesini Genel Kurul Üyelerinin onayına sundu. Açık oylama sonucu Serpil Büşra Namlı Kadın Meclisi seçildi. Namlı’nın Yürütme Kurulu Listesi ise şöyle,

1             SERPİL BÜŞRA NAMLI

2             PROF. DR. FAZİLET BURCU CANDAN-KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

3             MERVE IŞILDAR-AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ

4             HAYRİYE SÖZER-KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELESİYESİ

5             AYŞENUR GÜNDÜZ-KOSGEBB

6             MERVE ÇALHAN-MARKA

7             NURHAYAT GÜLDÜREN-KOCAELİ İŞ KADINLARI DERNEĞİ

     

      

8             NESLİHAN SERİM-ATAEVLER MAHALLESİ MUHTARI

9             ŞEBNEM SUNGUR

10           HAVVA ŞAHİN

11           SUNA TOSYALI

12           MERYEM ÖZCAN

13           NİHAL ARSLAN

14           MERAL ARSLAN

15           EMİNE ATEŞ

16           AYNUR ALTUN

17           ZAHİDE POLAT

18           SEVGİ YAZICI

19           ELİF TEPE

20           NİHAL KUPŞİ

21           NERGİS AR

22           FATMA TAŞTAN

23           BEYZA SOĞUKPINAR

24           FİLİZ KARAOSMANOĞLU

25           SAFİNAZ GÜLÇEBİ

26           ESİN MAKARACI

27           FATMA ŞAHİN

28           AYŞEN ÇELEBİ DİZDAROĞLU

29           EZGİ KOZA

30           HANİFE ÖZTÜRK

31           SARE TÜRKDOĞDU

32           ŞAFAK YURDAKUL

33           FATOŞ ÖZDEMİR

34           HİLAL UZUNER

35           İPEK SALMAN TAŞKIRAN

36           AYNUR BAYKARA

37           FATMANUR YEŞİLDAL

“Teşekkür Etti”

            Seçimin ardından konuşan Kadın Meclisi Başkanı Serpil Büşra Namlı kendisi ve yönetimine destek veren herkese çok teşekkür ederek, kadınların güçlenmesi için var güçleriyle çalışacaklarını söyledi. Yeni yönetimin toplu fotoğraf çekimi ardından genel kurul toplantısı sona erdi. 

Kurumsal Haberler

Yerel yönetimlerin aldığı kararlara, halkın katılımını sağlayan, en etkili organlar Kent Konseyleridir.

Gebze Kent Konseyi Çayırova Kent Konseyi Darıca Kent Konseyi Dilovası Kent Konseyi Körfez Kent Konseyi Derince Kent Konseyi İzmit Kent Konseyi Kandıra Kent Konseyi Kartepe Kent Konseyi Başiskele Kent Konseyi Gölcük Kent Konseyi Karamürsel Kent Konseyi