Ana Sayfa > Meclisler > Ozan Denli Gençlik Meclisi Başkanı Oldu

Ozan Denli Gençlik Meclisi Başkanı Oldu
Gençlik Meclisine yeni başkan

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi 3’ncü Olağan Genel Kurulu önceki gün gerçekleştirildi. Kongrede mevcut başkan Nevin Öz Hür yeniden aday olmazken başkan adayı Ozan Denli yeni başkan seçildi.

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Burhan Kasım Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen kongreye Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı Başkanı Hamit Örgüç, Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Nesrin Atar ve üyeler katıldı. 

TÜM GENÇLERE KUCAK AÇMAK İSTİYORUZ

Gerçekleştirilen kongrede divan başkanlığını Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm yaparken, katip üyeliklerini İsmail Hakkı Yıldırım, Metin Gerdiş ve Samet Pala yaptı. 230 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede yönetim kurulu başkanı ve 18 kişilik yönetim belirlendi. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan kongre çalışma ve faaliyet raporlarının okunmasıyla devam etti. Kongrede oy birliğiyle açık oylama kabul edildi. Kongrede açılış konuşması yapan Kocaeli Kent Konseyi Üniversite Temsilcisi Metin Gerdiş, “Üniversitelerde öğrenciler arasında çatışmalar yaratmak istenmektedir. Bizler bu tarz olumsuzlukların yaşandığı bu dönemde bu tür çalışmalar yaparak tüm gençlere kucak açmak istiyoruz. Bu etkinliklerin Kocaeli’ye ve gençlere büyük değerler kazandıracağına inanıyoruz. Yeni seçilecek başkanımızdan da bu tür çalışmalar yapmasını istiyoruz” dedi. 

EKİP RUHUYLA ÇALIŞACAĞIZ

Gümüşhaneliler Vakfı Başkanı Hamit Örgüç, “Bu günlerde çok zor süreçten geçiyoruz. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz için istişareler yaparak onlara sahip çıkmalıyız. Kocaeli Gümüşhaneliler vakfı olarak kapımız her zaman sizlere açıktır. Kongreniz hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. Daha sonra konuşma yapan Kent Konseyi Başkanı Köktürk, “Bizleri bugün yalnız bırakmayan sizlere çok teşekkür ediyorum. STK dediğimiz cemiyetin herhangi bir alanında birlik ve beraberlik içerisinde çalışan gençlerimizin bir arada olduğu topluluktur. Dün Türkiye’yi idare edenler bir ekipti bugünde ekip var. Bu çalışmaları yaparsanız herkes kazanır. Tarihte bunun güzel örneklerini gördük. Biz size her alanda yardımcı olacağız. Hepimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

FAYDALI İŞLERE İMZA ATACAĞIZ

Kongrede konuşma yapan başkan adayı Ozan Denli ise, “STK‘ların bizleri ileriye ulaştıracağına inanıyoruz. Güzel Kocaelimizde bulunan değerli genç kardeşlerimizin üye olduğu gençlik meclisi ile faydalı işlere imza atacağımıza inanıyorum. Bizler devletimizin bize sunduğu imkanlar doğrultusunda yönetim kurulu üyelerimizle birlikte çok çalışacağız. Geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim” dedi. Daha sonra konuşma yapan Nevin Öz Hür, “Görevde olduğumuz sürece iyi işler yapmaya çalıştığımıza inanıyorum. Yeni seçilecek arkadaşımıza şimdiden başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. 
 

YÖNETİM KURULU

Ozan Denli, Oğuzhan Kuzu, Hakan Tosun, Nurşah Şahin, Serhat Güneş, Büşra Güler, Recep Çelik, Furkan Baytar, Bülent Bilgiç, Halil Mert Bektaş, Muharrem Demirkol, Arif Culu, Burhan Gökhan, Aslı Arpa, Dürdane Merve Yılmaz, Abdürrahim Fidan, Muhammed Talha Ataç, Emre Demirtaş ve Enes Karaosmanoğlu.

Belediyeler, Kent Konseyinin faaliyetlerinin etkili ve verimli yürütülmesi konusunda yardım ve destek sağlar.

Gebze Kent Konseyi Çayırova Kent Konseyi Darıca Kent Konseyi Dilovası Kent Konseyi Körfez Kent Konseyi Derince Kent Konseyi İzmit Kent Konseyi Kandıra Kent Konseyi Kartepe Kent Konseyi Başiskele Kent Konseyi Gölcük Kent Konseyi Karamürsel Kent Konseyi