Ana Sayfa > Çalışma Grupları > Temiz Bir Çevre İçin Ziyaretler Devam Ediyor

Temiz Bir Çevre İçin Ziyaretler Devam EdiyorKocaeli Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu tarafından yürütülen Bilinçli Nesiller İçin Elele Projesi’ne verilen katkı ve destekten ötürü; Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreter Gültekin Görüm ve Çevre Çalışma Grubu Başkanı Mustafa Görgün teşekkürlerini sunmak üzere, Kocaeli Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Ersan AYTAÇ, Müdür  yardımcısı Cengiz Öztürk ve çevre çalışma grubu üyesi  Aytuğ Tekbaş’ı  ziyaret ettiler.

Amacımız Çevre Bilincinin Oluşturulması

 Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm  Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu’nun çevre  konusunda gerçekleştirdikleri faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Görüm ayrıca;  Kocaeli ilinde sağlıklı ve sürdürülebilir çevre bilincinin oluşturulması  amacıyla; Milli Eğitim Müdürlüğü  ile işbirliği yapılarak, 21 Şubat 2012 tarihinde Sabancı Kültür Merkezinde Kocaeli’ndeki 349 İ.Ö.O dan gelen Öğretmenlere Bilinçli Nesiller İçin Elele Projesi gereği hava, su , toprak ve atıklar konusunda sunumlar yapıldığını , 349 Öğretmen ve  yaklaşık 10.000 öğrenciye , eğitim  öncesi ve sonrası farkındalığı değerlendirmek için 20 sorudan oluşan anketler düzenlendiğini , Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden Çevre Yüksek Mühendisi Aytuğ Tekbaş’ın  hava  konusunda sunum  yaptığını belirtti.

 İşbirliği Yapılmalı

 Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Ersan AYTAÇ da çevre konusunda işbirliği yapılmasının faydalı olduğunu, yapılacak çalışmalara destek olacaklarını ifade ederek ziyaretten ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 Kocaeli Kent Konseyi  Genel Sekreteri Gültekin Görüm de projeye destek veren Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Ersan AYTAÇ’a teşekkür etmesi ve Çevre Çalışma Grubunda göstermiş olduğu çabalardan ötürü Çevre Yüksek Mühendisi Aytuğ Tekbaş’a teşekkür belgesi verilmesiyle ziyaret son buldu.

Belediyeler, Kent Konseyinin faaliyetlerinin etkili ve verimli yürütülmesi konusunda yardım ve destek sağlar.

Gebze Kent Konseyi Çayırova Kent Konseyi Darıca Kent Konseyi Dilovası Kent Konseyi Körfez Kent Konseyi Derince Kent Konseyi İzmit Kent Konseyi Kandıra Kent Konseyi Kartepe Kent Konseyi Başiskele Kent Konseyi Gölcük Kent Konseyi Karamürsel Kent Konseyi