Ana Sayfa > Çalışma Grupları > Çevre Çalışma Grubu Ziyaretlerine Devam Ediyor

Çevre Çalışma Grubu Ziyaretlerine Devam EdiyorKocaeli Kent Konseyi Başkanı ve Genel Sekreteri, Çevre Çalışma Grubu üyeleri ile birlikte İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Kocaeli ve çevre projeleri konuşuldu.

Ortak İşbirliği İsteği

Kent Konseyi Başkanı Dr. Halil İbrahim Kahraman, Genel Sekreter Gültekin Görüm, Tüpraş’ta Çevre Yüksek Mühendisi olarak görev yapan Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu Başkanı Mustafa Görgün, Çalışma Grubu üyeleri İZAYDAŞ Proje Şefi Onur Uludağ ve Körfez Belediyesi Çevre Mühendisi Sinem Çetinkaya’nın katıldığı ziyarette söz alan Kent Konseyi Başkanı Dr. Halil İbrahim Kahraman, Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu’nun gerçekleştirdiği çalışmalara verdikleri destekten dolayı İZAYDAŞ Genel Müdürü Saraç’a teşekkür etti.

İZAYDAŞ’ın çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirten Kahraman, “Bir sanayi kenti olan, bundan dolayı ciddi bir çevre kirliliği sorunu ile karşı karşıya kalan Kocaeli’nde çevreyi temiz tutmak ve gelecek nesillere temiz çevre bilincini aşılama yönündeki çabalarınızı takdir ediyoruz” dedi. Kocaeli Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu’nun temiz bir Kocaeli için, İZAYDAŞ ile ortak çalışma ve projelerde yer almaktan mutluluk duyacaklarını söyledi.

Önemli Projeler

İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç ise ziyarette şirket çalışmaları ve tesisleri hakkında kısa bilgi verdi. Kocaeli’nde çevre adına birçok önemli projeye imza attıklarını belirten Saraç, “Bir sanayi kenti olması nedeniyle, çeşitli kaynaklardan çıkan katı, sıvı ve gaz halindeki kirletici maddelerinin,  hava, su ve toprakta  birikmesi nedeniyle oluşan çevre kirliliğinin önlenmesi için büyük bir hassasiyetle çalışıyoruz. Mesela İZAYDAŞ’ta sadece atık yönetimi değil aynı zamanda enerji üretimi de gerçekleştiriyoruz” dedi.

Ziyaret sonunda Kocaeli Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu bünyesinde gerçekleştirilen çalışmalara verdiği destekten dolayı İZAYDAŞ Proje Şefi olan Çevre Yüksek Mühendisi Onur Uludağ’a teşekkür belgesi verildi.

Yerel yönetimlerin aldığı kararlara, halkın katılımını sağlayan, en etkili organlar Kent Konseyleridir.

Gebze Kent Konseyi Çayırova Kent Konseyi Darıca Kent Konseyi Dilovası Kent Konseyi Körfez Kent Konseyi Derince Kent Konseyi İzmit Kent Konseyi Kandıra Kent Konseyi Kartepe Kent Konseyi Başiskele Kent Konseyi Gölcük Kent Konseyi Karamürsel Kent Konseyi