Ana Sayfa > Haberler > Başkan Köktürk'ün Makamı Boş Kalmıyor

Başkan Köktürk'ün Makamı Boş Kalmıyor
Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk hayırlı olsun ziyaretlerini kabul etmeye devam ediyor. Siyasi çevresi oldukça geniş olan Köktürk son olarak, geçmiş dönemlerde ilimizde kadın odaklı çalışmalar yürüten başta Nermin Yurdasavaş olmak üzere Kıymet Çınar, Aysel Özlü, Gülşen Yayla, Arife Terzi, Sevim Beşer, Nilgün Erciyes ve Zerrin Türk tarafından makamında ziyaret edildi. Bir süre önce Kocaeli Kent Konseyi Başkanı seçilen Abdullah Köktürk’ü tebrik eden bayanlar, kendisine yeni görevinde başarı temennisinde bulundular.

            Ziyarette, iş hayatında olmayan bayanların neler yapabileceklerini, hangi faaliyetlerde bulunabilecekleri görüşüldü.  Emekliye ayrıldıktan sonra da faal olunması gerektiğini söyleyen Nermin Yurdasavaş, bayanların her alanda başarılı olduklarını ifade etti. Ayrıca gençler ve yetişkinler için ne gibi eğitimlere ihtiyaç duyulduğunu, sosyal faaliyetlere nasıl katkıda bulunulabileceği konusunda görüş bildiren bayanlar, bu noktada Kocaeli Kent Konseyi’nin çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirttiler.

            Kocaeli Kent Konseyi olarak, Kocaeli’nin gelişmesi, Kocaeli’nde yaşayan insanların istek ve önerilerinin dile getirilmesi, problemlere çözüm önerisi getirilmesi için her türlü faaliyete açık olduklarını vurgulayan Başkan Köktürk, bu anlamda yeni fikirlere açık olduklarını söyledi.

            Başkan Köktürk son olarak nazik ziyaretlerinden ötürü bayanlara teşekkür ederek, kent adına gençlerin ve kadınların kişisel, sosyal gelişimini desteklemek, potansiyellerini tam anlamıyla ortaya çıkarabilecekleri imkân ve zemini hazırlamak,  sosyal hayatın her alanına etkin katılımlarını sağlamak için ortak çalışmalar yapabileceklerini söyledi.  

Kurumsal Haberler

Belediyeler, Kent Konseyinin faaliyetlerinin etkili ve verimli yürütülmesi konusunda yardım ve destek sağlar.

Gebze Kent Konseyi Çayırova Kent Konseyi Darıca Kent Konseyi Dilovası Kent Konseyi Körfez Kent Konseyi Derince Kent Konseyi İzmit Kent Konseyi Kandıra Kent Konseyi Kartepe Kent Konseyi Başiskele Kent Konseyi Gölcük Kent Konseyi Karamürsel Kent Konseyi