Ana Sayfa > Haberler > KOCAELİ KENT KONSEYİ’NDEN HAYVANSEVER GENǒE PLAKET

KOCAELİ KENT KONSEYİ’NDEN HAYVANSEVER GENǒE PLAKET
Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar ve Genel Sekreter Gültekin Görüm, Körfez'de hastalanan sokak köpeğini tedavi ettirmek için sırtında taşıyan ve iyileşme sürecindeki bakımını üstlenerek Türkiye’nin gündemine oturan, sosyal medyada beğeni rekoru kıran 19 yaşındaki Ahmet Can Derneklioğlu ile bir araya geldi. Kocaeli Kent Konseyi İdari Hizmet Binası’nda gerçekleşen ve Doğa ve Hayvan Hakları Çalışma Grubu Başkanı Selma Platin Pek ile Bahar Gök’ün de hazır bulunduğu görüşmede hayvansever Ahmet Can Derneklioğlu’na örnek davranışından ötürü plaket takdiminde bulunuldu.

Umarım Herkese Örnek Olur

Bu yıl Kocaeli Üniversitesi Dış Ticaret Bölümünü kazanan ve okul harçlığı için yevmiyeyle gümrükte çalıştığını anlatan Dernekçioğlu, veterinerene götürdüğü köpeğin 10 gündür aç kaldığını ve akciğer enfeksiyonuna yakalandığını, 8 günlük iğne tedavisiyle iyileşmeye başladığını söyledi.  Köpeği tedavi ettirmek için hiç düşünmeden sırtına aldığını söyleyen Ahmet Can Derneklioğlu, “Sokak hayvanları konusunda çok hassasım. Yaşadığım ilçede genel olarak bu anlamda yardımsever. Bu köpek te biraz zor durumdaydı. Sahile doğru giderken köşede yattığını farkettim. Zayıflıktan kemikleri görünüyordu. Kaldırmaya çalıştım ama kendi gücüyle kalkamadı. Ben de veterinere götürmek için sırtıma aldım. Bu sırada yanımızdan geçen bir motosikletli bizi farkederek kamerasına çekmiş ve sosyal medyada yayınlamış. Olay bu şekilde gerçekleşti. Gerek sosyal medyadan gerekse vatandaşlarda aldığım tepkiler çok güzel. Sizlerin de beni makamınızda ağırlamanız ve bu davranışımı plaketle ödüllendirmeniz beni çok gururlandırdı. Sizlere çok teşekkür ederim. Umarım bu hareketim herkese örnek olur.” Şeklinde konuştu.

Başkan Uyar, Tebrik Etti

Görüşmede duygu ve düşüncelerini paylaşan Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar, “örnek davranışı sebebiyle kardeşimiz Ahmet Can’ı tebrik eder ve de kendisine teşekkür ederim. Türk milleti olarak insani değerlerimizi güçlü bir şekilde koruyor ve önemsiyoruz. Ahmet Can kardeşimiz gibi vicdanlı, merhametli ve yardımsever gençlerimizin varlığı bizleri ayrı gururlandırıyor. Bir üniversite öğrencisi olarak çalışarak edindiği harçlığını sokaktaki canlarla paylaşan bu koca yürekli kardeşimizin bu davranışını tebrik etmek için kendisine plaket hediye etmek ve bu davranışını ölümsüzleştirmek istedik. Umarız herkes aynı hassasiyetle davransın ve insan hayvan ayrımı yapmadan sahip olduklarını paylaşarak yardımda bulunsun. Kocaeli Kent Konseyi Yönetimi adına kendisini tekrar tebrik eder, eğitim hayatında başarılar dilerim.” dedi.

Başkan Uyar’ın ardından konuşan Doğa ve Hayvan Hakları Çalışma Grubu Başkanı Selma Platin Pek ise şunları söyledi. “Hayvanseverler olarak mücadelemiz tam olarak bu. Ne yazık ki hayvanları göz ardı eden, onları içinde bulundukları olumsuz şartlara mahkum eden ve yardım etmeyen insanlar var. Her zaman söylediğimiz gibi sevginin insan hayvan ayrımı yoktur. Sokaktaki canlarımızın bize ihtiyaçları var ve bizler onlara yardım etmek adına tüm Türkiye’ye yetişmeye çalışıyor ve yapılan yanlışları ifşa ediyoruz ki halkımız bilinçlensin. Çalışmalarımız büyük oranda amacına ulaşıyor. Toplumda konuyla ilgili ciddi bilinçlenme, belediyelerimizde de ciddi hizmetler söz konusu. Bizlere destek olan herkese teşekkür ediyor, Ahmet Can’ı da gönülden tebrik ediyorum.”

Kurumsal Haberler

Yerel yönetimlerin aldığı kararlara, halkın katılımını sağlayan, en etkili organlar Kent Konseyleridir.

Gebze Kent Konseyi Çayırova Kent Konseyi Darıca Kent Konseyi Dilovası Kent Konseyi Körfez Kent Konseyi Derince Kent Konseyi İzmit Kent Konseyi Kandıra Kent Konseyi Kartepe Kent Konseyi Başiskele Kent Konseyi Gölcük Kent Konseyi Karamürsel Kent Konseyi