Ana Sayfa > Haberler > GENÇLİK MECLİSİNDEN HÜSEYİN AYAZ’A ZİYARET

GENÇLİK MECLİSİNDEN HÜSEYİN AYAZ’A ZİYARET
Kocaeli Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri, bir dizi ziyaret programı kapsamında kentimizin dinamikleri ile görüşmeye devam ediyor. Gençlik Meclisi üyeleri son olarak Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ı makamında ziyaret etti. Ziyarete Gençlik Meclisi Başkanı Semih Furkan Koç, Başkan Yardımcısı İsmail Yaruk, Serhat Güneş, Emel Çepel, Hüseyin Yıldırım,  Burak Alüksel, Cihan Vardoğan, Kubilay Parıltı, Gökhan Durak, Yusuf Çelik, Utku Karaloğlu, Gizem Yeni, Zeynep Bal ve Selim Ordu katıldı.

“Toplumun En Dinamik Taşı Gençlik”

            Gençlik meclisi üyelerini hoş ve samimi bir ortamda karşılayan Başkan Ayaz, görüşmede gençliğe verdiği önemden bahsetti. Özellikle Başiskele’yi gençliğin ve geleceğin merkezi sloganıyla nitelendiren Başkan Ayaz, gençlerin sosyal yaşamlarını daha kaliteli bir şekilde geçirmeleri için çabaladıklarının altını çizdi. Başkan Ayaz sözlerine şöyle devam etti ”Toplumun en dinamik taşı gençliği yok saymak mümkün değil bu nedenle yaptığımız her yatırımda, gerçekleştirdiğimiz her projede geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizi düşünmek ve ona göre hareket etmeliyiz.” 

            Kocaeli Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Başkan Ayaz, Başkan Semih Koç ve yönetimine çalışmalarında başarılar dileyerek, kendilerine her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

“Başkanımızın Çalışmalarını İlgiyle Takip Ediyoruz”

Ziyarette konuşan Gençlik Meclisi Başkanı Semih Furkan Koç, yönetim kurulu üyeleri adına Başkan Ayaz’a kendilerini kabul ettikleri için teşekkür etti. Gençlik Meclisi hakkında Başkan Ayaz’ı bilgilendiren Koç, gençlerin, kent yönetiminde karar alma mekanizmalarına katılmaları, gençlik ve kentle ilgili sorunların çözümünde sorun çözme anlayışı içerisinde aktif rol almalarını sağlamayı hedeflediklerini belirtti. Koç ayrıca, Gençlik Meclisinin, gençlerin dayanışma ve paylaşıma yönelik özeliklerinin “ortaklık” bilinci içinde geliştirilmesi ve gençliğe birlikte çalışma alışkanlığı kazandırılması ve gençlik alanında politikalar üretilmesi amacıyla; gençlerin ve gençlerle ilgili kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, siyasi parti, üniversite ve lise temsilcilerinin oluşturduğu demokratik bir yapı olduğuna dikkat çekti.

Gençlik Meclisi Başkanı Semih Furkan Koç, Başkan Hüseyin Ayaz’ın gençlere ve gençliğe verdiği önemi her zaman vurguladığını ve bununla kalmayıp gerçekten başarılı çalışmalara imza attıklarını söyleyen Koç, kendilerini bu anlamda taktir ettiklerini ve çalışmaları ilgiyle takip ettiklerini söyledi.  

2018 yılı içerisinde gerçekleştirmeyi hedefledikleri çalışmalardan bahseden Koç, çeşitli konularda Başkan Ayaz’dan fikir ve görüş aldı. Kocaeli’ndeki genç potansiyelin değerlendirilmesi gerekliliğine vurgu yapan Başkan Koç, gerek geçmişine gerekse geleceğine sahip çıkan gençler yetiştirmek için çalıştıklarını ifade etti. Koç ayrıca kendilerine destek sözü veren Başkan Ayaz’a kendi ve yönetimi adına teşekkür etti. Ziyaret iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

Kurumsal Haberler

Belediyeler, Kent Konseyinin faaliyetlerinin etkili ve verimli yürütülmesi konusunda yardım ve destek sağlar.

Gebze Kent Konseyi Çayırova Kent Konseyi Darıca Kent Konseyi Dilovası Kent Konseyi Körfez Kent Konseyi Derince Kent Konseyi İzmit Kent Konseyi Kandıra Kent Konseyi Kartepe Kent Konseyi Başiskele Kent Konseyi Gölcük Kent Konseyi Karamürsel Kent Konseyi