Ana Sayfa > Haberler > GENÇLİK MECLİSİ'NDEN TÜMSİAD'A ZİYARET

GENÇLİK MECLİSİ'NDEN TÜMSİAD'A ZİYARET
Kocaeli Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Semih Furkan Koç ve Gençlik Meclisi Yönetim Kurulu üyesi Burak Şenoğlu, TÜMSİAD (Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği Kocaeli Şubesi) Kocaeli Şube Başkanı Abdulkadir Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

Tümsiad İlimizin Önemli Stk’larından

             Ziyarette Gençlik Meclisinin amacından ve çalışmalarından bahseden Başkan Koç, gençliğin her alanda aktif olabilmesi için, kentin dinamikleri ile bir araya gelmenin önemine değindi.

            Koç ayrıca, Başta Türkiye olmak üzere özellikle de Kocaeli’ndeki çalışmaları ile yakından tanınan ve ilimizin önemli ve değerli sivil toplum kuruluşlarından biri olan TÜMSİAD’ın genç potansiyelinin kendileri için büyük bir avantaj olduğuna dikkat çekti. Türkiye ekonomisine oldukça fazla katkısı olan Kocaeli’nin hak ettiği değere kavuşabilmesi ve başarılı gençlerinin iş ya da kendilerini geliştirmeleri için farklı şehirlere gitmek yerine Kocaeli’nde kalarak kendi kentlerine katkı sağlamaları için çeşitli çalışmalar yapılması gerekliliğine vurgu yapan Koç, bu noktada Tümsiad ile birlikte çalışmanın faydalı olacağını vurguladı.

            Abdulkadir Yılmaz ve yönetiminin Kocaeli iş gücüne ve sanayisine faydalı olması temennisinde bulunan Koç, Kocaeli’nde gerçekleştirilecek ortak çalışmalarla gençleri daha fazla üretmeye ve çalışmaya teşvik etmek istediklerini vurguladı.

Ortak Çalışmaktan Mutluluk Duyarız

            Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TÜMSİAD Başkanı Abdulkadir Yılmaz, Gençlik Meclisi Başkanı Semih Furkan Koç ve Burak Şenoğlu’na teşekkür ederek, gençlik meclisinin çalışmalarını taktir ettiklerinin altını çizdi.

            TÜMSİAD Kocaeli’nin çalışmalarından bahseden Başkan Yılmaz, kentin ticari çalışmaları projeleri ile ilgili de aktarımda bulundu. Kocaeli’ye daha faydalı olabilmek için birlikte hareket etmenin, birlik olmanın ve daha duyarlı olmanın önemine değinen Yılmaz, ziyaretin gençler için faydalı olması temennisinde bulunarak ortak çalışmalarda yer almaktan mutluluk duyacaklarını söyledi.

Kurumsal Haberler

Yerel yönetimlerin aldığı kararlara, halkın katılımını sağlayan, en etkili organlar Kent Konseyleridir.

Gebze Kent Konseyi Çayırova Kent Konseyi Darıca Kent Konseyi Dilovası Kent Konseyi Körfez Kent Konseyi Derince Kent Konseyi İzmit Kent Konseyi Kandıra Kent Konseyi Kartepe Kent Konseyi Başiskele Kent Konseyi Gölcük Kent Konseyi Karamürsel Kent Konseyi