Ana Sayfa > Haberler > KOCAELİ KENT KONSEYİ, 'KARDEŞ ŞEHİR' MARDİN'DE

KOCAELİ KENT KONSEYİ, 'KARDEŞ ŞEHİR' MARDİN'DE
KOCAELİ KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU "KARDEŞ ŞEHİR' MARDİN'E" GİTTİ

      Kocaeli Kent Konseyi yürütme kurulu üyeleri  yerel yönetimleri geliştirmek, bilgi ve deneyimlerin paylaşılmasının sağlanması, toplumlararası barış ve kardeşliğin geliştirilmesi ile iki şehir arasındaki sosyal, kültürel ve tarihi bağların benzerliğinden hareket ederek birlik ve beraberlik içinde ortak bir kültür oluşturmak amacıyla 'Kardeş Şehir' Mardin'e gitti.

3 GÜN SÜRECEK

      3 gün sürecek ziyarete Kocaeli Kent Konseyi  Başkanı Adnan Uyar, Genel Sekreter Gültekin Görüm, yürütme kurulu üyesi Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri  Mustafa Ayhan, İzmit Genç İş Adamları Derneği (İZGİAD) Başkanı Yusuf Erenkaya, İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Kocaeli Şube Başkanı Tolga Ok, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KOGACE) Başkanı Çetin Gürol, Genç Kocaelililer Derneği(GKD) Başkanı Sedat Köse, Emekli meclisi başkanı Halil Atay ve Volkan Özon katıldı.

Mardin ziyaretini gerçekleştiren Kent Konseyi üyeleri Mardin Valisi Mustafa Yaman'ı da makamında ziyaret etti. 

KARDEŞ BELEDİYE MARDİN

      Kardeş şehir protokolü kapsamında iki belediye arasındaki kardeşlik ilişkileri geliştirmek için ziyaret gerçekleştirdiklerini dile getiren Kocaeli Kent Konseyi  Başkanı Adnan Uyar, “İnşallah gerçekleşen bu ziyaret,  Kocaeli ve Mardin arasındaki kardeşlik ilişkilerimizin gelişmesine vesile olur” dedi.

GÖRÜM, “BEŞERİ SERMAYE ÖNEMLİ”

      Ülkemizin en büyük sermayesinin beşeri sermaye olduğuna dikkat çeken Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak kardeş şehir ilişkilerine çok önem veriyoruz.  Kardeş belediyemiz olan Mardin ile aramızdaki bağlarımızın güçlü olması çok önemli. Düzenlemiş olduğumuz Mardin ziyaretinde gördüğümüz ilgi bizler için memnuniyet verici" şeklinde konuştu.

 

Kurumsal Haberler

Kent Konseyinde oluşturulan görüşler belediye meclisinin toplantılarında gündeme alınarak değerlendirilir.

Gebze Kent Konseyi Çayırova Kent Konseyi Darıca Kent Konseyi Dilovası Kent Konseyi Körfez Kent Konseyi Derince Kent Konseyi İzmit Kent Konseyi Kandıra Kent Konseyi Kartepe Kent Konseyi Başiskele Kent Konseyi Gölcük Kent Konseyi Karamürsel Kent Konseyi