Ana Sayfa > Haberler > KADIN MECLİSİMİZ "8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ" KUTLADI

KADIN MECLİSİMİZ "8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ" KUTLADI
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle kadın üyelerine yönelik yemekli bir organizasyona ev sahipliği yaptı.

      Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi,  8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle kadın üyelerini bir araya getirdi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve eşi Behiye Karaosmanoğlu ve Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Serpil Büşra Namlı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen organizasyona Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Nermin Tol, Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Gültekin Görüm, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Yeşildal, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Av. Emel Ceylan Balcıoğlu, başta olmak üzere,çok sayıda sendika başkanı ve davetli bayan katılım gösterdi.

NAMLI, “ KADIN HER YERDE”

      Günün anlam ve önemi hakkında konuşma yaparak, emekçi kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlayan Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Serpil Büşra Namlı, “Kadın emekçi, kadın doktor, öğretmen, mühendis, avukat ama hepsinden öte toplumun inşasını gerçekleştiren kişi kadın; Anne. Demokratik ileri bir toplum için tüm kadınların güçlendirilmesi, etkinlik alanlarının genişletilmesi, eğitim, sağlık, siyaset, hukuk ve bunun gibi alanlarda eşit olanaklardan faydalanması sağlanması gerekiyor. Anayasa da kadın erkek eşitliği güvence altına alınmış,yetişen yeni nesillilere aktarılmasına yönelik çalışmalarda yapılmaktadır. Eksiklerimizin tamamlandığı, çok daha başarılı çalışmalar yaptığımız, sorunların konuşulduğu değil, bayram olarak kutladığımız nice 8 Martlar diliyorum” dedi.

KARAOSMANOĞLU "BAŞIMIZIN TACI VE YARINLARIMIZIN MİMARI KADINLAR”

      Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu " Türk toplumunda aile, ailenin içinde de kadının yeri ve önemi büyüktür. Sağlıklı ve huzurlu bir toplumun temel taşları olan varlıklarıyla hayatın her alanında fedakarlığı ve üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesilleri geleceğimizin şekillenmesinde önemli rol oynamaktadır. Bu sebeple başımızın tacı ve yarınlarımızın mimarı kadınlarımıza toplum içinde gereken saygı ve değerin gösterilmesi adına ülkemizde önemli adımların atılması gerektiğine inanıyorum. Kadınlarımız tek günde hatırlanmayı değil, her gün hatırlanan, biz erkeklerin acısıyla tatlısıyla, sıkıntılı ve sıkıntısız günlerinde hep yanında olan, anne olan, anne adayı olan bütün kadın iş arkadaşlarımın Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum" dedi. 

Kurumsal Haberler

Yerel yönetimlerin aldığı kararlara, halkın katılımını sağlayan, en etkili organlar Kent Konseyleridir.

Gebze Kent Konseyi Çayırova Kent Konseyi Darıca Kent Konseyi Dilovası Kent Konseyi Körfez Kent Konseyi Derince Kent Konseyi İzmit Kent Konseyi Kandıra Kent Konseyi Kartepe Kent Konseyi Başiskele Kent Konseyi Gölcük Kent Konseyi Karamürsel Kent Konseyi