Ana Sayfa > Haberler > KOCAELİ KENT KONSEYİ YÖNETİMİ DSP İL BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİ

KOCAELİ KENT KONSEYİ YÖNETİMİ DSP İL BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİ
Kocaeli Kent Konseyi Yönetimi genel kurul sonrası tanışma ziyaretlerine tüm hızıyla devam ediyor. 9. Dönem Yönetimi bu kez de ilimizdeki siyasi parti il başkanlıklarına bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.

İlk Ziyaret Demokratik Sol Parti İl Başkanlığı’na

            Ziyarete Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar, Genel Sekreter Gültekin Görüm, yürütme kurulu üyelerinden Kemal Kaya, Selçuk Çakır, Yusuf Erenkaya ve Halil Atay katıldı. Alınan randevular neticesinde ilk ziyaret Demokratik Sol Parti (DSP) İl Başkanı Halim Dedeoğlu ve yönetimine gerçekleştirildi. Ülke gündemine dair konuların konuşulduğu ziyarette Kocaeli Kent Konseyi çalışma ve faaliyetleri anlatıldı.

Birlikte Hareket Etmek Gerekir

            İlimizde özellikle terör eylemleri sonucunda yürütülen birlik ve beraberlik etkinliklerine Kocaeli Kent Konseyi’nin ciddi katkılar sağladığını ifade eden Başkan Uyar, Demokratik Sol Parti İl Yönetimi’nin de bu anlamda vermiş oldukları desteğe teşekkür etti. Uyar ayrıca, ülkenin bölünmez birliği ve bütünlüğü adına birlikte hareket etmek gerektiğine vurgu yaparak, Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın siyasi parti il başkanları ile bir araya gelerek her ay gerçekleştirdikleri toplantıları bu bakımdan çok önemsediğini ifade etti. Ülkenin birlik ve bütünlüğü söz konusu olduğunda herkesin ortak düşünceler çerçevesinde bir araya gelebileceğini savunan Başkan Uyar, akılcı siyasetin zaten bunu gerektirdiğine dikkat çekti. Ülkemizdeki bütün siyasi partilerin öncelikli amacının Türkiye’yi geliştirmek, güçlendirmek, halkın refah ve huzurunu sağlamak olması gerektiğini söyleyen Uyar, bu bilinçle hareket eden yıkıcı değil yapıcı siyasi ideolojiler olduğu sürece Türkiye’nin dimdik ayakta duracağını söyledi.

İdeolojilerin Asıl Amacı Ülke Çıkarlarıdır

            Bu atmosferin sadece belirli olaylar sonrası değil bilakis her zaman hissedilmesi gerekliliğine vurgu yapan Genel Sekreter Gültekin Görüm ise; her ideolojinin asıl amacının ülke çıkarları olduğu dolayısıyla kardeşlik ortamının her zaman canlı tutulması için herkesin kendi üzerine düşen görevleri yerine getirmesi gerektiğini söyledi.

            Dedeoğlu: “Dileğimiz Barış, Kardeşlik ve Güven Ortamını Yeniden Sağlamak”

            Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Başkanı Halim Dedeoğlu, Kocaeli Kent Konseyi’nin ilimizdeki farklı dinamikleri birleştirici özellikte bir yapısı olduğunu dolayısıyla kent konseyini ve değerli insanlardan oluşan yönetimini önemsediklerini belirtti. Son zamanlarda yaşanan kötü olaylardan dolayı üzüntü yaşadıklarını ve tek dilek ve çabalarının ülkemizde barış, kardeşlik ve güven ortamının yeniden sağlanması olduğuna dikkat çeken Başkan Dedeoğlu, bunun için yapılacak tüm çalışmalarda her zaman yer alacaklarını ifade etti. Ziyaret iyi dilek ve temennilerle son buldu.

 

Kurumsal Haberler

Yerel yönetimlerin aldığı kararlara, halkın katılımını sağlayan, en etkili organlar Kent Konseyleridir.

Gebze Kent Konseyi Çayırova Kent Konseyi Darıca Kent Konseyi Dilovası Kent Konseyi Körfez Kent Konseyi Derince Kent Konseyi İzmit Kent Konseyi Kandıra Kent Konseyi Kartepe Kent Konseyi Başiskele Kent Konseyi Gölcük Kent Konseyi Karamürsel Kent Konseyi