Ana Sayfa > Haberler > KENT KONSEYİ 9. DÖNEM YÜRÜTME KURULU ÜYELERİ BAŞKAN KARAOSMANOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

KENT KONSEYİ 9. DÖNEM YÜRÜTME KURULU ÜYELERİ BAŞKAN KARAOSMANOĞLU’NU ZİYARET ETTİ
Kocaeli Kent Konseyi 9. Dönem Yürütme Kurulu Üyeleri, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarete, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar, Genel Sekreter Gültekin Görüm, Dr. Ali Yeşildal, Yürütme Kurulu Üyeleri, Enver Düz, Mustafa Ayhan, Av. Ali Yıldırım Sezer, Tolga Ok, Kemal Kaya, Yusuf Erenkaya, Sedat Köse, Selçuk Çakır, Nesrin Atar, Serpil Büşra Namlı, Çetin Gürol, İsmail Hakkı Yıldırım ve Halil Atay katıldı.

            Yeni yönetimin Kocaeli için hayırlı olması temennisinde bulunan Başkan Karaosmanoğlu, 9. Dönem Yürütme Kurulu Üyelerini tebrik etti. Kent konseyinin misyonu ve vizyonu doğrultusunda hizmetler ortaya koyması gerekliliğine vurgu yapan Başkan Karaosmanoğlu, “İyi hizmetler ve projeler ortaya koymanızı istiyorum” diyerek sözlerine devam ederek “Kentimizde ki model Kent Konseyi, Türkiye’ye örnek olmalıdır” dedi.

“KENT KONSEYLERİ KAMUOYU OLUŞTURAN GÜÇ KAYNAĞIDIR”

            Kent Konseylerinin ülkemizde ki kurulma amacının gelecekte daha iyi anlaşılacağını belirten Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Kent Konseyleri şehirlerin bir bakıma önünü aydınlatan, fikir üreten ve kamuoyu oluşturan güç kaynağıdır. Bununla birlikte kentin eksikliklerine el atarken, çözüm üreten bir kurum da olmalıdır. Özellikle bünyesinde bulundurduğu Engelliler, Kadınlar, Gençlik ve Emekli Meclisleri daha aktif bir şekilde ele alınmakla birlikte güçlendirilmelidir” ifadelerini kullandı.

“KENTİMİZ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

            Kent Konseyi Başkan Adnan Uyar sözlerine, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu’na kent konseyine verdiği destek ve önemden dolayı teşekkür ederek başladı. Başta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu olmak üzere Kocaeli halkının güvenine layık olmak istediklerini söyleyen Başkan Uyar: “her zaman olduğu gibi sivil toplumun desteğini de alarak kentimiz için var gücümüzle çalışacağız. “dedi. Gerçekleştirilen başarılı proje ve çalışmalar sayesinde halkımızın kent konseyini ve çalışma alanlarını bildiğini vurgulayan Başkan Uyar, vatandaşlar tarafından kendileri çok fazla öneri ve talep geldiğini ifade etti.

            Yürütme Kurulu Üyelerinin kendilerini tanıttığı ziyaret iyi dilek ve temennilerle sona erdi. 

Kurumsal Haberler

Kent Konseyinde oluşturulan görüşler belediye meclisinin toplantılarında gündeme alınarak değerlendirilir.

Gebze Kent Konseyi Çayırova Kent Konseyi Darıca Kent Konseyi Dilovası Kent Konseyi Körfez Kent Konseyi Derince Kent Konseyi İzmit Kent Konseyi Kandıra Kent Konseyi Kartepe Kent Konseyi Başiskele Kent Konseyi Gölcük Kent Konseyi Karamürsel Kent Konseyi