Ana Sayfa > Haberler > KOCAELİ HALKI 26. KENT BAYRAMLAŞMASINA DAVET EDİLDİ

KOCAELİ HALKI 26. KENT BAYRAMLAŞMASINA DAVET EDİLDİ
13 yıldır Kocaeli Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Kent Konseyi birlikteliğinde ilimizde yaşayan her düşünceden, her görüşten ve her yöreden insanı kentin dinamikleri ile buluşturmak amacıyla her yıl yapılan kent bayramlaşmasının bu yıl 26’ıncısı yapılacak. Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi, Kurban Bayramı öncesinde dün basın mensupları ile bir araya gelerek kent bayramlaşması programı hakkında bilgi verdi. Kent Konseyi’nin Fuar içinde bulunan merkez binasında gerçekleşen basın açıklamasına Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş, Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, Genel Sekreter Gültekin Görüm, Marka Genel Sekreteri Mustafa Ayhan, İl sosyal Etüt ve Proje Müdürü Enver Düz, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Tolga Ok, İZgiad Başkanı Yusuf Erenkaya, Kadıköy Mahalle Muhtarı, Engelliler Meclisi Başkanı NEsrin Atar, Emekli Meclisi Başkanı Ozan Denli ve KAdın Meclisi Başkanı Serpil Büşra Namlı katıldı.  

KUCAKLAYAN BÜTÜNLEYİCİ BİR GÖREV

Kent Bayramlaşmasının Kurban Bayramı’nın 2. Günü saat 14:30’da Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapılacağını açıklayan Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, “Birlik, beraberlik ve yardımlaşma duygularımızı pekiştirmek, geleneksel bayram coşkumuzu canlı tutmak amacıyla her bayramda olduğu gibi tüm Kocaeli halkını kucaklayan bütünleyici bir görev bilinciyle hareket etmekteyiz. Son dönemde ülkemizde yaşanan terör eylemleri ve darbe girişimi sonrasında tüm vatandaşlarımız ideolojik düşüncelerini bir kenara bırakarak birlik ve beraberlik ruhu içinde sahip çıkmıştır” dedi.

TÜM BAYRAMLARIMIZ ÖNEMLİ

Bu bayramı birlik ve beraberlik içinde Kocaeli’ye yakışır bir biçimde kutlayacağız diyen Köktürk, “Ramazan bayramından sonra dış ülkelerin büyük oyunuyla sevimsiz olaylar gördük. Bu millet hiç umulmadık anda yaz yağmuru gibi bir araya gelerek rahmetini nasıl boşalttığını gördük. Türk Milleti Türkiye’nin artık bu dünyada önemli bir ülke bunu gösterdi. Dış ve iç güçler bir araya gelse biz bu çizgiden ayrılmayacağımızı gösterdik. Bizim için milli ve dini bayramların hepsi ayrı bir anlam ifade eder. Herkesin, her birimin, her alanın bayramını tebrik ediyorum” açıklamasında bulundu.

DÜNYAYA YAYILACAK

Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş ise “Kocaeli dört mevsimin doya doya yaşandı. Her milletten insanın barındığı küçük bir Türkiye. Bu bayramda Kocaelili hemşerilerimizle farklılıklarımızı dışarıda bırakarak bayramda bir çatı altında toplayacağız. 7’den 70’e tüm halkımızı bir araya getireceğiz. Ülkemizden ve ilimizden tüm sevgi dünyaya yayılacaktır.  Tüm siyasi parti temsilcileri, askeri erkan ve tüm STK’lar bayramlaşmaya davet edildi. Bayramlar insanlar arasında ki dayanışmanın artığı günlerdir. Darbe girişimi sonrasında bu bayramlaşmaların önemi bir kez daha artmıştır” dedi.   

ETLİ PİLAV VE LİMONATA İKRAMI

Ülkemizin gelişmesine, kalkınmasına karşı yapılan bu eğilimler büyümemize engel olamıyor diyen Okumuş “Cumhurbaşkanımı ve başbakanımız dev projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Biz birlik ver beraberliğimizi koruduğumuz sürece Türkiye’nin önünde kimse duramayacak. Bayramlaşmada bir araya gelerek bunu dost ve düşmana göstereceğiz. Kent Bayramlaşmasında katılanlara etli pilav ve limonata ikramı yapılacak. Ayrıca geçmiş kent bayramlaşmasına ait fotoğraf sergisi olacak” ifadelerini kullandı.

Kurumsal Haberler

Yerel yönetimlerin aldığı kararlara, halkın katılımını sağlayan, en etkili organlar Kent Konseyleridir.

Gebze Kent Konseyi Çayırova Kent Konseyi Darıca Kent Konseyi Dilovası Kent Konseyi Körfez Kent Konseyi Derince Kent Konseyi İzmit Kent Konseyi Kandıra Kent Konseyi Kartepe Kent Konseyi Başiskele Kent Konseyi Gölcük Kent Konseyi Karamürsel Kent Konseyi