Ana Sayfa > Haberler > KENT KONSEYİNDEN HİZMET İŞ VE SP’YE ZİYARET

KENT KONSEYİNDEN HİZMET İŞ VE SP’YE ZİYARET
 

Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi Yönetimi, 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrası ilimizde birlik ve beraberlik içerisinde yürütülen demokrasi nöbetlerine katkı sağlayan Siyasi Partiler, kurumlar ve Sivil Toplum Kuruluşlarına ziyarette bulunmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta demokrasi nöbetlerine katkı sağlayan Baro ve STK’lıları ziyaret eden Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi Yönetimi, bu hafta ise Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy’a akabinde Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Sinan Ejderoğlu’na ziyaretler gerçekleştirdi. Ziyarete Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, Genel Sekreter Gültekin Görüm, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Tolga Ok, Yürütme Kurulu Üyesi Selçuk Çakır, Kadıköy Mahalle Muhtarı İsmail Hakkı Yıldırım, Kocaeli Yatırım Destek Ofisi Personeli Osman Yaman, Emekli Meclisi Başkanı Halil Atay ve Engelli Meclisi Başkanı Nesrin Atar katıldı.

KÖKTÜRK, “HİZMET-İŞ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ”

 Darbe girişimi süresince gösterdikleri tavırdan dolayı Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy’a ve yönetimine teşekkür ederek sözlerine başlayan Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, “Kent Konseyleri olarak STK’ların önemli parçası olarak zaman zaman bir araya geliyoruz. Kurumlar ne kadar bir araya gelirse, bu iletişim ne kadar sağlıklı sıhhatli olursa bu hem kurumlar için hem toplumsal barış, hem insanlık açısından çok büyük faydaları var. Geçenlerde bazı arkadaşlarımızı ziyarete gittik. Bu nedenle bugün de sizleri ziyarete geldik. Hizmet İş Sendikası gerçekten önemli bir kesimin temsilcisi durumunda. Bugün de ilk 3’ün arasında Kocaeli’ de önemli bir STK’nın başındasınız. Geçmişten de biliyoruz. Bizi sizin çalışmalarınızda başarılar diliyoruz. Bu bir nezaket ziyareti. Bizlerle olan sıcak diyaloglarınız devam ediyor” dedi. 

ERSOY, “HER ZAMAN DESTEK OLURUZ”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine başlayan Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy “Konfederasyonumuz ve ona bağlı olarak Hizmet İş Sendikası olarak Türkiye’de ve ilimizde faaliyet gösteriyoruz. Konfederasyonumuz Türkiye’de ikinci büyük konfederasyon. Hizmet İş Sendikası ise iş kolunda birinci büyük sendika. Türkiye’nin ikinci büyük sendikası. Kocaeli’ de yaklaşık 7 bin üyesi ile şube bazında Türkiye’nin en büyük sendikasından bir tanesi. Sendika olarak STK’lar ile ilişkilerimizi sürdürmeye devam ediyoruz. Kent Konseyimiz Kocaeli’nin önemli bir kurumudur. Almış olduğu bütün kararlara uyarak destek oluyoruz” ifadelerini kullandı.

 

EJDEROĞLU “MİLLİ İRADEYE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi Yönetimi daha sonra Saadet Partisi İl Başkanı Sinan Ejderoğlu’nu ziyaret etti. Ziyaretten dolayı Kent Konseyi yönetimine teşekkür eden Saadet Partisi İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, “Milletimiz bütün dünyaya örnek olacak şekilde darbenin karşısında durmuş, kanlı darbe girişimi engellenmiştir. Türkiye Cumhuriyeti'ni ve kurumlarını canı pahasına koruyan bu aziz millet, her türlü övgü ve takdiri ziyadesiyle hak etmektedir. Bu uğurda canlarını veren şehitlerimize milletçe minnettarız ve o kahramanlarımızı da asla unutmayacağız. Bir kez daha demokrasimize, milletimize, devletimize ve kurumlarına yapılan saldırıları şiddetle kınıyoruz. Tüm İl Başkanlığı olarak teşkilatlarımızla milli iradenin yanındayız, milli iradeye hep birlikte sahip çıkıyoruz ve ebediyen sahip çıkacağız” ifadelerini kullandı.

GÖRÜM, “ÜZERİMİZE DÜŞEN GÖREVİ YERİNE GETİRMEYE HAZIRIZ”

Ziyarette konuşan Genel Sekreter Gültekin Görüm ise, “15 Temmuz akşamı darbeye teşebbüs edenler demokrasi tarihimizde kara bir leke olarak yerini almışken, darbe girişimine karşı tek yürek olan vatandaşlarımız, hükümetimiz, muhalefet partilerimiz, Sivil Toplum Kuruluşlarımız, güvenlik güçlerimiz, basın ve yayın organlarımız, bu büyük demokrasi sınavını başarıyla vermiştir. Ülkemizin bu sıkıntılı süreci hızla atlatması ve eskisinden daha güçlü bir demokrasi ile yoluna devam etmesi için gücünü demokrasiden alan tüm sivil toplum kuruluşları gibi biz de Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi Yönetimi olarak,  üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye hazır olduğumuzu belirtiyor, bu kalkışma sırasında şehit düşen güvenlik görevlileri ve yaşamlarını yitiren yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı, diliyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, ilerleyen günlerde ziyaretlere devam edileceğini belirtti.

 

Kurumsal Haberler

Yerel yönetimlerin aldığı kararlara, halkın katılımını sağlayan, en etkili organlar Kent Konseyleridir.

Gebze Kent Konseyi Çayırova Kent Konseyi Darıca Kent Konseyi Dilovası Kent Konseyi Körfez Kent Konseyi Derince Kent Konseyi İzmit Kent Konseyi Kandıra Kent Konseyi Kartepe Kent Konseyi Başiskele Kent Konseyi Gölcük Kent Konseyi Karamürsel Kent Konseyi