Ana Sayfa > Haberler > 25. KENT BAYRAMLAŞMASI BASIN TOPLANTISI YAPILDI

25. KENT BAYRAMLAŞMASI BASIN TOPLANTISI YAPILDI
Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi birlikteliğinde geleneksel olarak gerçekleşen Kent Bayramlaşması bu yıl bayramın 1’inci günü yapılacak.

25’İNCİ KEZ YAPILACAK

Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi birlikteliğinde her görüşten, her yöreden insanın katılımıyla kentin dinamikleri ve Kocaeli halkını buluşturan Türkiye’ye örnek birlik ve beraberlik göstergesi Geleneksel Kent Bayramlaşmasının 25’inci bayramın birinci günü Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Bayramlaşma programına kent halkını davet etmek için dün Kent Konseyi ana binasında bir basın açıklaması yapıldı. Açıklamaya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş, Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Kocaeli Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü İl Göç İdaresi Müdürü Vekili Enver Düz ve konsey üyeleri katıldı.

DİK DURMAK ZORUNDAYIZ

Amaçlarının her yöreden, her görüşten insanı kucaklamak olduğunu ifade eden Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, “Dünyanın en stratejik bölgelerinden birinde bulunmamız nedeniyle, maalesef çevremizde yaşanan her türlü kriz, savaş ve benzeri huzursuzluklara şahit olmaktayız. Bir taraftan ülkemizde ki huzur ve istikrarı bozmak isteyen terör eylemleri, vatan uğruna şehit olan güvenlik güçlerimiz ve sivil vatandaşlarımız. Her şeye rağmen birlik ve beraberliğimizi tehlikeye sokacak olumsuzluklara fırsat vermemek, vatanımızın bütünlüğünü korumak adına, birbirimize daha da kenetlenmek ve dik durmak durumundayız” diye konuştu.

BİR OLMALIYIZ, DİRİ OLMALIYIZ

Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş ise geçen yıl bayramlaşma programına katılan tüm siyasi partilere bayram davetiyesi götürdüklerini söyledi. Okumuş, “Bütün vatandaşlarımızı bayramlaşmamıza bekliyoruz. Birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek adına her yıl yaptığımız bayramlaşma programımız da bu sene her zamankinden daha çok kenetlenmeliyiz. Bir olmak, diri olmak ve birlikte olmak için 25’inci Kent Bayramlaşmasında buluşmak dileğiyle” ifadelerini kullandı.

Kurumsal Haberler

Yerel yönetimlerin aldığı kararlara, halkın katılımını sağlayan, en etkili organlar Kent Konseyleridir.

Gebze Kent Konseyi Çayırova Kent Konseyi Darıca Kent Konseyi Dilovası Kent Konseyi Körfez Kent Konseyi Derince Kent Konseyi İzmit Kent Konseyi Kandıra Kent Konseyi Kartepe Kent Konseyi Başiskele Kent Konseyi Gölcük Kent Konseyi Karamürsel Kent Konseyi