Ana Sayfa > Haberler > GENÇLER 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINI COŞKUYLA KUTLADI

GENÇLER 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINI COŞKUYLA KUTLADI
Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve Körfez Kaymakamlığının müşterek olarak düzenlemiş olduğu  Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gençlere armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Körfez kaymakamlığında çelenk töreni ile başladı.

Kaymakamlık Bahçesinde ki Atatürk Anıtına çelenk bırakıldıktan sonra, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile törenin ilk bölümü tamamlandı.

İkinci bölümde ise  Hereke Cumhuriyet Meydanında toplanan STK'lar öğrenciler ve halkın katılımıyla saygı duruşu istiklal marşı ve çelenk konulmasının ardından Mehteran Takımı eşliğinde Hereke Erkin Akkaş Stadına doğru gençlik yürüyüşü yapıldı.  

Program öncesi Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve Körfez Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından  Halk'a 'Türk Bayrakları' dağıtılarak Hereke AYYILDIZLA donatıldı. 

Halk tarafından coşkuyla başlatılan yürüyüş büyük bir gururla karşılandı.  Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin CAN,  Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Körfez Belediye Başkan Yardımcısı Faruk DENLİ ve vatandaşlar katıldı.

 

Kurumsal Haberler

Yerel yönetimlerin aldığı kararlara, halkın katılımını sağlayan, en etkili organlar Kent Konseyleridir.

Gebze Kent Konseyi Çayırova Kent Konseyi Darıca Kent Konseyi Dilovası Kent Konseyi Körfez Kent Konseyi Derince Kent Konseyi İzmit Kent Konseyi Kandıra Kent Konseyi Kartepe Kent Konseyi Başiskele Kent Konseyi Gölcük Kent Konseyi Karamürsel Kent Konseyi