Ana Sayfa > Haberler > ÖZEL ÇOCUKLARDAN GÖRSEL ŞÖLEN

ÖZEL ÇOCUKLARDAN GÖRSEL ŞÖLEN
Engeliler Haftası Kocaeli Genç Girişimciler Derneği’nin öncülüğünde Sabancı Kültür Merkez’inde gerçekleşen “Engelsiz Renkler” etkinliğiyle doyasıya kutlandı.

Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında Kocaeli Genç Girişimciler Derneği öncülüğünde, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, KOTO, Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi Engelli Meclisi, İl Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Özel Atlantis Rehabilitasyon Merkezi’nin desteğiyle Sabancı Kültür Merkezi’nde “Engelsiz Renkler” etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlik özel çocuklardan oluşan İzmit Belediyesi Ritim Grubu’nun davul gösterisiyle başladı. Ardında pandomima, bol ot ve tiyatro gösterileriyle devam etti. Etkinlikte sergilenen gösteriler seyirciden tam not aldı.

YOĞUN KATILIM

Etkinliğe Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Gültekin Görüm, Kocaeli Aile ve Sosyal Politaklar İl Müdürü Bekir Yümnü, KOTO Başkanı Murat Özdağ, Kocaeli Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Nesrin Atar, Medical Park Kocaeli Genel Müdürü Doç.Dr. Soner Şahin Kocaeli Genç Girişimciler Derneği Başkanı Bilal Bozkurt, Kocaeli Trabzonlular Derneği Başkanı Sami Durmuşoğlu, engelli çocuklar, aileleri ve vatandaşlar katıldı.

ÖZEL İNSANLARA İŞ İMKÂNI

Programda konuşan etkinliğin gerçekleşmesinde öncülük eden isimlerden Kocaeli Genç Girişimciler Derneği Başkanı Bilal Bozkurt, “Özel çocuklarımız toplumun aynasıdır. Bu programla beraber her engellinin bir renk olduğunu göstermek için burada bulunuyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi. Ardından konuşan KOTO Başkanı Murat Özdağ, “Bizlerde KOTO olarak sizlerin yanında olmak için çalışmalarda bulunuyoruz. Bizler tacir olarak hayatımıza devam ediyoruz ama üretelim kazanalım düşüncesinin yanı sıra refah seviyesini yükselterek özel insanlarımıza iş imkânları sağlama uğraşındayız” ifadelerinde bulundu.

ENGELLİLER HAFTASI’NIN İSMİ DEĞİŞSİN..

Etkinlikte son olarak konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Gültekin Görüm, “Bütün dünyada kutlanan engelliler haftası özel insanlarımızı hissetmek için özel bir hafta sadece engelliler haftasında değil her zaman özel insanlarımızın yanında olmalıyız. Bana göre engelliler haftası hoş bir tabir değil. Bu ismin değişmesi gerekmektedir. Bu kadar özel insanın olduğu topluluğa engelli denmez. Önemli olan engelleri beraber aşmaktır” ifadelerinde bulundu.

Kurumsal Haberler

Belediyeler, Kent Konseyinin faaliyetlerinin etkili ve verimli yürütülmesi konusunda yardım ve destek sağlar.

Gebze Kent Konseyi Çayırova Kent Konseyi Darıca Kent Konseyi Dilovası Kent Konseyi Körfez Kent Konseyi Derince Kent Konseyi İzmit Kent Konseyi Kandıra Kent Konseyi Kartepe Kent Konseyi Başiskele Kent Konseyi Gölcük Kent Konseyi Karamürsel Kent Konseyi