Ana Sayfa > Haberler > ENGELLİLER MECLİSİNDEN FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ

ENGELLİLER MECLİSİNDEN FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ
Kent Konseyi Engelliler Meclisi 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla farkındalık yaratmak için yürüyüş düzenledi. Bando ekibi ile birlikte renkli bir yürüyüş gerçekleştiren engelli vatandaşlar Atatürk heykeline çelenk bıraktı

Kent Konseyi Engelliler Meclisi’nin 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlediği etkinlikte Vali Yardımcısı Adnan Çimen, Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, Kent Konseyi Üyeleri ve engelli vatandaşlar katılım gösterdi. Belediye İş Hanı önünde toplanılmasının ardından Atatürk Heykeli’ne çelenk konuldu. Ardından Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Nesrin Atar basın açıklamasını okudu.

Ortak Sorunu

Atar açıklamasında şunları söyledi; “Yürüyüşümüzün amacı kutlama değil, farkındalık yaratmak, toplumda bizler de varız mesajını iletmektir. Her şeyden önce hepimizin birer engelli adayı olduğumuzun bilincinde olmalı, duygularımızı ve düşüncelerimizi buna göre yoğurmalıyız. Engelli olmak, insanlığın ortak sorunudur. Faydalı bir şeyler yapmak, sadece engelsiz insanlara has bir özellik değildir. Öyle azimli engelliler vardır ki engel tanımazlar.

En Doğal Haklarıdır

Engelliler de yaşamlarını sürdürebilmek için çalışıp para kazanmak zorundadırlar. Çalışmak, bir işe yaradığını hissetmek, her insan gibi onları da mutlu eder, yaşama dört elle sarılmalarını sağlar. Fırsat verildiğinde kabiliyetleri doğrultusunda, her işi başarırlar ve üretirler. Engellilerin günlük yaşamlarını kolaylaştırıcı çalışmalar yapılmalıdır. Ayrıcalık değil, her birey gibi sosyal yaşamda özgürce hareket etmek en doğal haklarıdır.”

Kurumsal Haberler

Belediyeler, Kent Konseyinin faaliyetlerinin etkili ve verimli yürütülmesi konusunda yardım ve destek sağlar.

Gebze Kent Konseyi Çayırova Kent Konseyi Darıca Kent Konseyi Dilovası Kent Konseyi Körfez Kent Konseyi Derince Kent Konseyi İzmit Kent Konseyi Kandıra Kent Konseyi Kartepe Kent Konseyi Başiskele Kent Konseyi Gölcük Kent Konseyi Karamürsel Kent Konseyi