Ana Sayfa > Haberler > DERİNCE'DE KUTLU DOĞUM PROGRAMI

DERİNCE'DE KUTLU DOĞUM PROGRAMI
Derince İlçe Müftülüğü’nün öncülüğünde Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi, Çavuşlu Muhtarlığı ve İshakçılar esnafının katkılarıyla İshakçılar Kutlu Doğum Şöleni’nin 7’ncisi düzenlendi. İshakçılar İlkokulu bahçesinde gerçekleşen programa Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, İlçe Kaymakamı Mesut Yıldırım, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, Derince Belediyesi Başkan Vekili Nurettin Işık, İlçe Müftüsü Birol Nurlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Osman Karabayır, Yazar Senai Demirci, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. 

Nurlu’dan Birlik ve Beraberlik Mesajı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı’nın alandaki gösterisiyle start alan şölen, Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve edilen dualarla devam etti. Programda davetlilere hitap eden İlçe Müftüsü Birol Nurlu konuşmasında, “Bizler bugün burada Tevhid inancının etrafında bir Vahdeti bir bütünleşmeyi gerçekleştiriyoruz. Peygamber Efendimiz’in (s.a.v.) rahmet yüklü mesajlarını bu önemli haftada halkımızla paylaşarak O’nu anlatmaya ve hatırlatmaya çalışıyoruz. Cenab-ı Hak kalplerimizden Peygamber aşkını, peygamber sevdasını eksik etmesin. Rabbim çocuklarımızın kalbine Peygamber aşkını aşılasın. Allah bu birlik ve beraberliğimizi daim etsin” dedi. İlçe Müftüsü Nurlu’nun ardından Başakşehir Ahmet Yesevi Camii İmam Hatibi Mustafa Giden, Fatih Camii İmam Hatibi Bünyamin Topçuoğlu ve Maltepe Merkez Camii Müezzini Recep Demirel Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve dualar okudu.

Şehitler Rahmetle Anıldı

Gerçekleşen okumaların ardından programa konuşmacı olarak katılan Yazar Senai Demirci, “Kutlu Doğum’unuz mübarek olsun. İnşallah Kutlu Doğum vesilesiyle bizlerinde yeniden doğumu gerçekleşir. Kendilerini ülkemiz için düşmana siper eden tüm şehitlerimizi sizlerin huzurunda rahmetle anıyorum. Bugün burada rahatça konuşabilmemizin en büyük sebebi askerlerimizin ve polisimizin üstün mücadelesidir. Bizler her zaman onların ve ailelerinin yanındayız. Allah tüm şehit ve gazilerimizden razı olsun. Bizler dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin imanımızla İbrahim Aleyhisselam’a bağlıyız. Bizler onların davasına bağlıyız” dedi. Yazar Demirci’nin ardından program İlçe Müftüsü Birol Nurlu’nun ettirdiği dualar ve dağıtılan mevlit yemeği ile son buldu. 

Kurumsal Haberler

Yerel yönetimlerin aldığı kararlara, halkın katılımını sağlayan, en etkili organlar Kent Konseyleridir.

Gebze Kent Konseyi Çayırova Kent Konseyi Darıca Kent Konseyi Dilovası Kent Konseyi Körfez Kent Konseyi Derince Kent Konseyi İzmit Kent Konseyi Kandıra Kent Konseyi Kartepe Kent Konseyi Başiskele Kent Konseyi Gölcük Kent Konseyi Karamürsel Kent Konseyi