Ana Sayfa > Haberler > VETERİNER HEKİMLERE TEŞEKKÜR PLAKETİ

VETERİNER HEKİMLERE TEŞEKKÜR PLAKETİ
Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi Doğa ve Hayvan Hakları Çalışma Grubu, KOCAELİDER birlikteliğinde Dünya Veteriner Hekimler Günü münasebetiyle bir program düzenleyerek Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerde görev yapan veteriner hekimlere, sokak hayvanları konusunda gerçekleştirilen tedavi, barınma gibi çalışmalara destek ve yardımlarından ötürü plaket takdiminde bulundular.

            Programa Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nermin Tol, Gebze Belediyesi Veteriner İşler Müdürü Veteriner Hekim Cevat Altıntaş,  Doğa ve Hayvan Hakları ve KOHADER Başkanı Selma platin PEK, veteriner hekimler, grup üyeleri ve hayvan severler katıldı.

            Programın açılış konuşmasını yapan Başkan Selma Platin Pek, veteriner hekimliğin diğer hekimliklere nazaran daha hassas ve ulvi bir görev olduğuna dikkat çekerek kendilerine her türlü çalışmalarında yardım eden ve destek olan veterinerlere teşekkürlerini sundu.

            Pek’in ardından söz alan Başkan Danışmanı Nermin TOL ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak hayvanlar konusunda çok hassas olduklarını ve her türlü çalışmaya destek olduklarını ifade etti. Programda özellikle veteriner hekimlere söz vererek, ilimizde konuyla ilgili ne gibi eksikliklerin ve ihtiyaçların olduğunu sordu. Buna bağlı olarak Kocaeli genelinde hayvanlarla ve onların her türlü bakım ve ihtiyaçlarıyla ilgili bir yol haritası çıkarmak için herkesin katılacağı ortak bir çalışma yapmalarının faydalı olacağına vurgu yapan TOL, bu anlamda Doğa ve Hayvan Hakları çalışma grubunun yine bağlayıcı olacağını söyledi ve çalışmalarından dolayı başta Selma Platin Pek olmak üzere tüm çalışma grubu üyesi hayvan severlere teşekkür etti.

            Konuşmaların ardından veteriner hekimler Feyzi Muhammed Karabıyık, Fatma Işık Dilber, Burçin Öztop, Esra Özkan, Arzu Demirhan Ergeç, İbrahim Şuler, Mehmet Çetinkaya, Koray Özgür, İbrahim Fuat Yenen, Selim Sandallı, Rauf Kadıoğlu, Hüseyin Uzuner, Cevat Altıntaş, Tolga Korkmaz Zeki Demirci, Zait Sarı, Gökhan Kılıç, Güven Gürkan Karataş, Ramazan Karagöz ve Mustafa Demir sahneye çağrılarak kendilerine teşekkür plaketi ve görevleri sırasında hayvanlar ile çekilmiş fotoğrafları hediye edildi. Toplu fotoğraf çekiminin ardından iyi dilek ve temennilerle program sona erdi. 

Kurumsal Haberler

Yerel yönetimlerin aldığı kararlara, halkın katılımını sağlayan, en etkili organlar Kent Konseyleridir.

Gebze Kent Konseyi Çayırova Kent Konseyi Darıca Kent Konseyi Dilovası Kent Konseyi Körfez Kent Konseyi Derince Kent Konseyi İzmit Kent Konseyi Kandıra Kent Konseyi Kartepe Kent Konseyi Başiskele Kent Konseyi Gölcük Kent Konseyi Karamürsel Kent Konseyi