Ana Sayfa > Haberler > 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNE ÖZEL ÜCRETSİZ TİYATRO GÖSTERİSİ

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNE ÖZEL ÜCRETSİZ TİYATRO GÖSTERİSİ
                 Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi 8 Mart Dünya Kadınlar dolayısıyla SDKM’de “Kadınlar Günü’ne özel bir etkinlikte bir araya geldi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin Konservatuar Bölümü Geleneksel Türk Süsleme Sanatları Eğitim Merkezinin sergisi de geceye ışık kattı. Kadın Meclisinin düzenlemiş olduğu Etkinliğe Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Aile ve Sosyal Politika İl Müdürü Bekir Yümnü, Kocaeli Büyükşehir Belediye Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Kadın Meclisi Başkanı Büşra Serpil Namlı, Kocaeli Kültür Sanat ve Konservatuar Şube Müdürü Hayriye Sözer, Engelli Meclisi Başkanı Nesrin Atar ve bayanlar katıldı.

Gece De Türk Süsleme Sanatları Sergisi De Oldukça İlgi Gördü

                 Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin Konservatuar Bölümü Geleneksel Türk Süsleme Sanatları Eğitim Merkezinin hazırlamış olduğu 40’a yakın sanat eseri ile ışık kattı. Etkinliğe katılanlar hat, teshib, ebru ve minyatür sanatlarından oluşan sergiye de oldukça ilgi gösterdi. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Aile ve Sosyal Politika İl Müdürü Bekir Yümlü, Kocaeli Büyükşehir Belediye Kadın Meclisi Başkanı Abdullah Köktürk’de sergiyi gezdi.

Gecenin Sonunda Kurdele Ya Da Artı Sonsuz Adlı Oyunu İzlerdiler

                  Kadınlar günü etkinliğinde bir araya gelen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kadın Meclisi düzenlemiş olduğu etkinlikte bir araya gelen bayanlar baskı ve yönlendirmelerin erkeği de çaresizliğe ve şiddete sürüklemesini anlatan “Kurdele ya da Artı Sonsuz” adlı tiyatroyu keyifle izlediler. Tiyatroyu izleyenler arasında Gölcük Huzur Evi sakinleri de yer alıyordu. Oyunun sonunda konudan etkilenen bayanlar oyuncuyu ayakta alkışladılar.

Kurumsal Haberler

Yerel yönetimlerin aldığı kararlara, halkın katılımını sağlayan, en etkili organlar Kent Konseyleridir.

Gebze Kent Konseyi Çayırova Kent Konseyi Darıca Kent Konseyi Dilovası Kent Konseyi Körfez Kent Konseyi Derince Kent Konseyi İzmit Kent Konseyi Kandıra Kent Konseyi Kartepe Kent Konseyi Başiskele Kent Konseyi Gölcük Kent Konseyi Karamürsel Kent Konseyi