Ana Sayfa > Haberler > UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİNİN TANITIMI YAPILDI

UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİNİN TANITIMI YAPILDI
KOMEK, İŞKUR, KOSGEB ve Büyükşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi iş birliği ile yürütülecek uygulamalı girişimcilik eğitiminin lansmanı KOTO’da gerçekleştirildi

 

KOMEK, İŞKUR, KOSGEB ve Büyükşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi iş birliği ile yürütülecek uygulamalı girişimcilik eğitiminin lansmanı Kocaeli Ticaret Odası’nda KOTO Burhan Kasım Meclis Salonu’nda gerçekleşti. Etkinliğe AK Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Büyükşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Serpil Büşra Namlı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş, Ak Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş, Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, İŞ-KUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz, KOSGEB Müdürvekili ve KOBİ Uzmanı İbrahim Usta Ömer, Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm ve meclis başkanları katılım gösterdi.

 

TİCARİ HAYAT
Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren  Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Serpil Büşra Namlı, “KOMEK, İŞKUR, KOSGEB ve Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi iş birliği ile yürütülecek uygulamalı girişimcilik eğitiminin amacı Kocaeli’nde çalışma hayatında yer almak isteyen kadınların KOMEK tarafından kendilerine daha önce verilmiş olan mesleki eğitim belgeleri kapsamında ticari hayata adım atmalarını sağlamaktır. Uygulamalı girişimcilik programına toplam 640 kursiyer kayıt yaptırmış olup eğitimler Gölcük, Mevlana ve Yenikent olmak üzere toplamda 3 kurs merkezimizde başlatılacaktır” dedi.  Namlı ayrıca mart ayı sonu itibariyle başlatılacak eğitimlerde 25 kişilik sınıflarda toplamda 75 kursiyerin eğitim görmesinin beklendiğini söyledi.


FARKLI ÇALIŞMALAR
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş ise “Büyükşehir Belediyesi KOMEK olarak bu proje içerisinde yer alıyor. KOMEK sosyal sorumluluk projesi sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Faaliyetimizin 12. yılındayız. Mezun olarak hayata atılan birçok adayımız mevcut. Halk eğitimin açmış olduğu kurslardan çok daha farklı çalışmalar içerisindeyiz. Okuyamamış olan kadın kesimi bu kurslar sayesinde toplumda bir yer kazanıyor. Kadınlarımıza kendini ifade edebilme imkanı sağlayan bir proje”  diye konuştu.  

 

ÖRNEK BİR KURULUŞ
Sonrasında konuşan AK Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, “Tarihimizde ahilik var. Ahilik kavramı içerisinde kadın teşkilatlanması da mevcut. Devletimizde uyguladığı politika ile ahiliğe önem vererek kadınlarımızın gücü ve isteğini ortaya çıkarıp bunu yaşatmayı amaçlıyor. Bu bağlamda sosyal belediyecilik anlayışı içerisinde KOMEK önemli bir yere sahip. Hayatımızda bir şeyler değiştirmek istiyorsanız KOMEK her zaman hazır. Kadınlarımız da buna karşılık olarak farkındalık oluşturmaya gayret ediyor. KOSGEB halkın yanında duruşuyla örnek bir kuruluş. Projenin başarılı olacağına inanıyorum” şeklinde konuştu. 

Kurumsal Haberler

Yerel yönetimlerin aldığı kararlara, halkın katılımını sağlayan, en etkili organlar Kent Konseyleridir.

Gebze Kent Konseyi Çayırova Kent Konseyi Darıca Kent Konseyi Dilovası Kent Konseyi Körfez Kent Konseyi Derince Kent Konseyi İzmit Kent Konseyi Kandıra Kent Konseyi Kartepe Kent Konseyi Başiskele Kent Konseyi Gölcük Kent Konseyi Karamürsel Kent Konseyi