Ana Sayfa > Haberler > 3. İLÇE KENT KONSEYLERİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

3. İLÇE KENT KONSEYLERİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI
Kocaeli Kent Konseyleri 3’ncü İstişare Toplantısı geçtiğimiz akşam Gölcük Belediyesi Yazlık Ilıca Tesisleri Ilıca Restaurant’ta gerçekleştirildi. Toplantıda eğitim konusu ele alındı.

Gerçekleştirilen toplantıya Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm ve 12 ilçe kent konseyi başkanları ile yönetim kurulu katılım gösterdi.

KÖKTÜRK “KENTİMİZ İÇİN EN İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, programın açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Kocaeli’de kent konseylerinin daha anlaşılır bir noktaya ulaştığını aktaran Köktürk, “Her ay farklı bir ilçemizde kent konseyleri başkanları olarak toplanıyoruz ve ilçelerimizin çalışmalarını takip ediyoruz. Kocaeli’de kent konseyleri olarak çok daha anlaşılır bir seviyeye geldik. Gerek sivil toplum kuruluşlarımız gerekse halkımız ile birlikte çalışarak kentimiz için en iyisini yapmaya çalışıyoruz” dedi.

YAVUZ, 106 ADET EĞİTİM ÖĞRETİM KURUMUMUZ VAR”

Gerçekleştirilen toplantıda konuşma yapan Gölcük İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Yavuz, “2010 yılında eğitim alanında bir takım sorunlarımız vardı. Okullarımız yıpranmıştı ve prefabrik okullarımız vardı. Biz bu süreç içerisinde hem okullarımızı yeniledik hem de başarılı öğrencilerin ilçemizde kalmasını hedefledik. İlçemizde 70 resmi 36 özel olmak üzere 106 tane eğitim öğretim faaliyeti sürdürdüğümüz kurumumuz var. 5 iş merkezi milli eğitime devredildi. 2010 ve 2015 yılları arasında 54 okul 3 milyon 600 bin TL’ye onarıldı. Başarı oranının artması için öğrencilere yönelik komisyonlar kurduk. Öğrencilerin ilgi alanlarına uygun hobi alanları kurduk ve öğrencileri motivasyon için kültür gezileri düzenledik” dedi.

ŞENTÜRK“İNŞALLAH KOCAELİ OLARAK TÜRKİYE’DE İLK OLACAK ÇALIŞMALARA DEVAM EDERSİNİZ”

Gölcük Kent Konseyi Başkanı Metin Şentürk Gölcük Vizyon 2023’ün sunumunu yaparak “Gerçekten gücümüze güç katacak bu vizyonun gerçekleştirilmesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi. Daha sonra konuşma yapan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “İşimizi severek yapıyoruz ve öyle yapmak gerekir. Biliyoruz ki sizlerde bu konuda sevdalı insanlarsınız. Görevlerinizde başarılar diliyorum. İnşallah hep birlikte güzel çalışmalara imza atacağız. Kent Konseyi altyapısına kavuşan ilk ilçelerden biriyiz. İnşallah Kocaeli olarak Türkiye’de ilk olacak çalışmalara devam edersiniz. İnsanı merkeze yerleştiren bir anlayışla çalışmalara devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

YAZICI, “KENT KONSEYLERİNE GEREKEN ÖNEMİ VERİYORUZ”

Konuşmasında Kent konseyinin görev ve sorumluluklarından bahseden Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, “Bugün sivil toplum kuruluşlarının buluşması çok güzel bir birliktelik oldu. Kent konseyleri yöneten ile yönetileni bir araya getiren çok güzel bir kuruluştur. Köy enstitülerinin oluşmasında çok önemli bir rol oynamıştır. Oradaki insana toplumsal rol yüklemiştir. Dolayısıyla biz de bu kurumlarımızı önemsiyoruz. Belediyelerimizin yük olarak görmeyip önünü açtığı kent konseylerimizin bizlerde destekçisiyiz. Bu güzel çalışmaların devamının getirilmesini diliyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum” diyerek açıklamalarını bitirdi.

ELLİBEŞ, “KENT KONSEYLERİNİ ÖNEMSİYORUZ”

Başkan Ellibeş ise konuşmasında şu sözleri dile getirdi: “Gerek Gölcükümüzde gerekse de ilimizin bütün ilçelerinde Kent Konseylerini oldukça önemsiyoruz. Kent Konseyleri bağlı bulundukları il ve ilçelerin gelişmesine önemli katkıda bulunmaktadır. Bizlerde her zaman kent konseyine destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Kurumsal Haberler

Belediyeler, Kent Konseyinin faaliyetlerinin etkili ve verimli yürütülmesi konusunda yardım ve destek sağlar.

Gebze Kent Konseyi Çayırova Kent Konseyi Darıca Kent Konseyi Dilovası Kent Konseyi Körfez Kent Konseyi Derince Kent Konseyi İzmit Kent Konseyi Kandıra Kent Konseyi Kartepe Kent Konseyi Başiskele Kent Konseyi Gölcük Kent Konseyi Karamürsel Kent Konseyi