Ana Sayfa > Haberler > 2. İSTİŞARE TOPLANTISI KÖRFEZ’DE GERÇEKLEŞTİ

2. İSTİŞARE TOPLANTISI KÖRFEZ’DE GERÇEKLEŞTİ
Kocaeli’de bulunan kent konseylerini bir araya getirmek amacıyla her ay yapılması kararlaştırılan Kent Konseyleri İstişare Toplantısı’nın 2.si Körfez Kent Konseyi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti.

            Körfez’de gerçekleşen programa Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ında katıldığı toplantı 12 ilçenin kent konseyi başkanları, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Körfez Kent Konseyi Başkanı İsa Taş, Körfez Kent Konseyi Genel Sekreteri Veysel Köksal ile birlikte Çınar Park Restoranda gerçekleştirildi. Körfez Kent Konseyinin ev sahipliği yaptığı toplantıda özellikle Kocaeli genelinde gündem de olan konular görüşüldü.

Sunum Slayt Gösterisiyle Devam Etti

            Körfez Belediyesi’nin çalışmalarının yer aldığı tanıtım filminin gösterildiği toplantı, Körfez Kent Konseyi Genel Sekreteri Veysel Köksal’ın çalışmalar hakkında sunduğu slayt gösterisiyle devam etti. Verilen raporların ve gündemin değerlendirilmesinin ardından konuşan Körfez Kent Konseyi Başkanı İsa Taş, “12 ilçenin kent konseyleri başkanlarını ve değerli yöneticilerini Körfez’de ağırlamaktan memnuniyet duyuyorum. Genel Sekreterimizin sunduğu slayt gösterisinde çalışmalarımız sizlere ve değerli başkanlarımıza anlatıldı. Hedeflerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. İnşallah 2016 yılında ilçemizde planladığımız projelerimizi Belediye Başkanımız İsmail Baran’ın destekleriyle hayata geçireceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Kent Konseyleri, Kentin Yaşam Hücreleridir

            Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ise konuşmasında, kent konseyi çalışmalarının sivil toplum kuruluşları ve halkın da desteği ile daha demokratik ve katılımcı bir şekilde sürdürüleceğini sözlerine ekledi. Başkan Baran, “Kent konseyleri, kentin yaşam hücreleridir. Körfez insanının ihtiyaç duyduğu, her fikrin müzakere edileceği, önerilerin getirileceği ve o öneriler ışığında Kent Konseyi yöneticilerinin istikamet bulacağı bir konseydir” dedi. Başkan Baran, Körfez Kent Konseyi’nin 2015 yılını çok verimli bir şekilde kullanarak önemli çalışmalara imza attığını, 2016 yılının da ülkemize, milletimize ve memleketimize barış ve başarı getirmesini temenni etti. Başkan Baran, Körfez Belediyesi olarak konseyin çalışmalarına her zaman destek olduklarını da sözlerine ekledi.

Ortak Akıl, Başarıyı Getirir

            Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can, Körfez vizyonunu oluşturabilmek adına aynı platformda buluşmak gerektiğini vurgulayarak, “Bir başarının gelmesi için hepimizin ortak akılda olması lazım. Bizler kent konseyi aracılığı ile bir araya gelerek kentimizin ihtiyaçlarını halkımızın taleplerini değerlendiriyor, çözüm üretiyoruz. Bir kentin sadece belediye ile yönetilemeyeceğine dikkat çeken Kaymakam Dr. Hasan Hüseyin Can, ‘’Bir kentin istek ve taleplerini sadece belediye yönetimiyle çözülemez. Hep birlikte yapılması ve yapılmaması gerekenler konusunda karar vermek ve hesap vermek gerekir. Kent Konseyi’nin sağladığı birliktelik ve oluşturulan ortak akıl, başarıyı getirir.’’ dedi.

Kurumsal Haberler

Belediyeler, Kent Konseyinin faaliyetlerinin etkili ve verimli yürütülmesi konusunda yardım ve destek sağlar.

Gebze Kent Konseyi Çayırova Kent Konseyi Darıca Kent Konseyi Dilovası Kent Konseyi Körfez Kent Konseyi Derince Kent Konseyi İzmit Kent Konseyi Kandıra Kent Konseyi Kartepe Kent Konseyi Başiskele Kent Konseyi Gölcük Kent Konseyi Karamürsel Kent Konseyi